Skocz do zawartości

[hamulce] w Meridzie 500


orbea88

Rekomendowane odpowiedzi

W wiadomym sklepie klamki Zee są po +-120zł ... tak, że ten ...

Pasują do wszystkich manetek na obejmę, dobra cena. Mnie nic nie cieknie, kolegom również, w przeciwieństwie do takich np XT - dlatego polecam.

Alternatywą (nieużyteczną tu i dla tych, którzy mają stary system mocowania manetek czy też obejmy) są idiotycznie zaprojektowane klamki z nowych serii 6/7/8100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek, absolutnie każda klamka Shimano wyprodukowana przez ostatnie 15 lat pasuje.

PS. Można w ripoście rzucić tekst o szosowej klamce na linkę i wyjdę na kretyna. Oczywiście hydrauliczna mtb.

Edyta: co do servo i reszty to od momentu wypuszczenia bodajże bl-m666 wszystkie których dźwignia ma kształt taki jak Twoja bl-m785 są w zasadzie jedną i tą samą klamką, tj. Nic tych klamek istotnego nie różni, a to pokrętło a to system i-spec się zmieni. To co wpływa na na to jak czujesz klamkę, i jak przepycha płyn - tu zmian nie ma, a już pasują wszystkie bo wszystkie klamki shimano od ponad 15 lat robi z prostym połączeniem. Możesz sobie odkręcić klamkę od xtr'a 9100 czy sainta i wkręcić tam najtańszą i najstarszą dziadową od altus'a i na odwrót. Głupio byś zrobił ale mechanicznie by działało. Samo shimano jak prześledzić ich hamulce sprzedaje takie cudaki.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, wkg napisał:

Pytając czy będa pasować miałem oczywiście na myśli to, czy nie pogorszy to pracy hamulca.

 

2 godziny temu, abdesign napisał:

od momentu wypuszczenia bodajże bl-m666 wszystkie których dźwignia ma kształt taki jak Twoja bl-m785 są w zasadzie jedną i tą samą klamką,

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super, bo coś mnie korci, żeby pokombinować. Czasem myślę, żeby sobie strzelić BR-M8020 z dwoma tłoczkami ale wolałbym sam zacisk po taniości.

W każdym razie mam nadzieję, że klamka M506 nie pasuje bo inaczej przepłaciłem za kompletny hamulec :)

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...