Skocz do zawartości

[hamulce] w Meridzie 500


orbea88

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

klika dni temu kupiłem rower Merida BIG.NINE 500 LITE, wiele osób pisało, że najsłabsze ogniwo w tym modelu to hamulce Shimano MT-200, tarcza RT-10

Na co mógłbym zmienić, żeby poprawić jakość hamowania? Chciałbym, żeby wszystko było kompatybilne z resztą osprzętu

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Q_u napisał:

Coś z klamkami w systemie i-spec EV, czyli Br-m6100,7100,8100

Ale zaczął bym od zmiany tarcz na RT64 minimum + klocki (EBC, koolstop, Shimano )

Do MT200 nie podejdą tarcze RT64.

Ja ostatnio do zacisku MT400 dorzuciłem klamki MT500. Różnica jest wyczuwalna względem klamek MT200, które są bliźniacze do MT400 które miałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2021 o 00:42, wkg napisał:

A jak twoje wrażenia z hamowania ?

Przecież autor napisał, że przetestował porządnie rower i hamulce są za słabe dla niego. O tutaj:

W dniu 22.05.2021 o 00:19, orbea88 napisał:

klika dni temu kupiłem rower Merida BIG.NINE 500 LITE, wiele osób pisało, że najsłabsze ogniwo w tym modelu to hamulce

😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, próbujesz wyręczać adresata pytania, to miłe, ale chyba nie zrozumiałes ani odpowiedzi ani  cytatu który przytoczyłeś. Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem swój post.

Pytałem o opinię autora a nie o to, co wyczytał od wielu osób :D

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Ja akurat bym wymienił póki można sprzedać jako nowe. Niestety nie zrobiłem tego od razu więc pierwszy - przód musiałem po pół roku, drugi po czterech a różnica w kulturze hamowania - niesamowita. 

Ale co kto lubi.

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacisk niespecjalnie różni się od deorki... zacznijmy od tego - ta sama średnica tłoczków 21mm czyli teoretycznie nie jest słabym ogniwem (tylko teoretycznie bo niestety ma inny kształt klocków). Tu po prostu zestaw elementów jest tak dobrany że każdy coś tam osłabia w stosunku do wyższych modeli, począwszy od dłuższej klamki bez servo, przez klocki i to wcale nie materiał bo ten można zmienić (ważny jest ich kształt, który w zasadzie determinuje wybór tarczy) no i właśnie te nieszczęsne tarcze niskich grup Shimano - one są po prostu słabe, miękkie i gówno nie hamują. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, abdesign napisał:

Filip zee co prawda absolutnie nic nie wnoszą bo to ta sama klamka, ale akurat są w niemal identycznej cenie a co ważniejsze ... są.

😮

Niecały rok temu kupowałem po 90 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...