Skocz do zawartości

[Łańcuch] rower miejski z Shimano Nexus 7 i 8


Krzysiek88

Rekomendowane odpowiedzi

Stary łańcuch ma spinkę?Jak ma to należy ją rozpiąć i zdejmujemy łańcuch.Jak nie ma należy rozkuć łańcuch skuwaczem specjalnym narzędziem,Nowy łańcuch zakładamy i za pomocą spinki zamykamy obwód 🙂,A co do łańcucha jak ogniwka policzyłeś,to trzeba kupić do napędów klasycznych,podeślę jakiś link za chwilę

https://allegro.pl/oferta/shimano-cn-nx10-lancuch-rowerowy-114og-1rz-nexus-10502637424

Ten akurat ma 114 ogniw,należy przyłożyć stary łańcuch obok i dopasować rozmiar,jak nowy będzie za długi za pomocą skuwacza dopasowujemy odpowiedni rozmiar 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej kupić taki sam łańcuch, oznaczenie powinno być wybite na ogniwach np. CN-NX10.

Jak chcesz coś lepszego, to trzeba dobrać szerokość do zębatek.
Z tego co wiem są dwa standardy szerokości w tego typu napędzie: 1/8" (szeroki) i 3/32" (wąski). Szeroki na wąskiej zębatce powinien działać, w drugą stronę nie jestem pewny. Najlepiej zmierzyć tylną zębatkę.

Od siebie polecam łańcuchy niklowane, bo mniej je korozja zjada ale jak nie jeździsz w mokrych warunkach, to problem jest mniejszy.

Warto też zwrócić uwagę na stan zębatek, jeżeli są mocno wytarte, to nowy łańcuch może się nie przyjąć.

9 minut temu, mechanikrowerowy1986 napisał:

należy przyłożyć stary łańcuch obok i dopasować rozmiar

I jak stary będzie mocno wyciągnięty, to będzie źle dopasowany. Autor ma policzone ogniwa, to wystarczy na nowym tak samo odliczyć i skrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam, wymiana to nie problem, ogniwa policzone ale nie wiem właśnie jak tą szerokość ogarnąć, to 1/2, 1/8, 3/32 da się to jakoś suwmiarką np. zmierzyć i przenieść na cale trochę "na oko"? Zębatki są okej. Sprawdzę dziś ogniwa co na nich pisze

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na ogniwa, jeden łańcuch ma dokładnie takie samo oznaczenie jak tu na zdjęciu https://www.centrumrowerowe.pl/lancuch-kmc-z7-pd23161/?v_Id=148040&gclid=Cj0KCQjw0oCDBhCPARIsAII3C_FxM1b2hSk7W6DdS_qYu6YrutAX86K8uSRbuWyRVg_9hfTnXsdlmYkaAsz6EALw_wcB to jest przy Nexus 8, a drugi mam rower nexus 7 i na ogniwie jest tylko KMC. Mierzyłem ogniwo to węższe, tą dziurkę co ząb wchodzi to wymiar jest ~ 2,5 mm, w obu rowerach jest ten wymiar. Jak dokładnie można oznaczyć te łańcuchy tzn nigdzie nie pisze w opisie przy nich 2,4 1/2 1/8 ? To jest jakaś dobra marka? widze ze wszystko sie kreci w okol 30zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda, że jest ten węższy, czyli będzie pasował każdy 6-8 biegowy.
1/2" to długość ogniwa i na całe szczęście jest to jednakowe we wszystkich rowerowych (może są jakieś pojedyncze wyjątki).
1/8" to szerszy, u ciebie będzie 3/32".

KMC jest ok, choć wiadomo że tanie łańcuchy są tanie ;)
W mieszczuchu mam obecnie KMC X8.93 i nie narzekam, chyba najlepszy jaki miałem w tym rowerze (albo duże zębatki i początkowa jazda na 2 łańcuchy tak wydłużyły żywotność napędu). Jak znajdziesz gdzieś w okolicach 40zł to brałbym w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytalem w sklepach i mi radza cn 10 nexus ze to typowo do takich przezutek,  zamowie z mozliwoscia oddania za darmo i sobie przymierze,  tylko ostatnia prosba co lepsze pin czy spinka?  Skuwacz 15zl to bym sobie kupil co byscie radzili? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2021 o 14:06, Krzysiek88 napisał:

tylko ostatnia prosba co lepsze pin czy spinka?

Jak dla mnie, to spinka ale nie od łańcuchów jednorzędowych.

http://www.encyklopediarowerowa.pl/spinka.html

To taka jak shimano, oba sworznie po tej samej stronie, trzeba ogniwo odgiąć, żeby zaczepić. W zasadzie jednokrotnego użycia.
Pozostałe ze sworzniami po przeciwległych stronach można spokojnie zapinać i rozpinać. Czasem ciężko to idzie ale przynajmniej nie trzeba niczego wyginać.

Do tego CN-10 to prawdopodobnie będzie ta shimanowska. Jak ma być typu załóż i zapomnij, to ujdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...