Skocz do zawartości

[Piasta] Otwory w bieżni?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Po zdjęciu tylnego koła postanowiłem zbadać piastę. Gdy pokręciłem kołem czuć było regularny opór zawsze w tym samym miejscu. Rozkręciłem piastę i wyczyściłem benzyną ekstrakcyjną. Kulki wyglądają dobrze, lecz na bieżni od strony kasety są otwory po przeciwległych stronach. Jeden z nich pokazany jest na zdjęciu. Zakładam, że są to fabryczne otwory. Do czego one służą? Mi intuicja podpowiada, że w takiej precyzyjnej konstrukcji jak łożysko, taki otwór mógłby uszkodzić kulki. Pomoże ktoś rozwiać moje wątpliwości? Czy te otwory mogą powodować ten opór o którym mowa? Co powinienem zrobić aby koło obracało się gładko?

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

IMG_0477[1].JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, żeby koło kręciło się luźno, a jednocześnie nie było luzu na osi.

To jest proces i jak się nie ma wprawy to wymaga cierpliwości. Właśnie do tego są nakrętki kontrujące przy konusach. Mogę doradzić tylko żebyś na początku zakontrował konus od strony zębatek na stałe, a regulował po drugiej do skutku.

Bardzo przydatne są do tego klucze do konusów - takie bardzo płaskie, bo normalny będzie za gruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrecilem kolo i jest luksus. Zalozylem kolo, spialem lancuch i problem. Caly naped wydaje dziwne dzwieki. Chrobotanie, ocieranie czy cos w tym stylu. Nie mam pojecia co jest nie tak i gdzie. Jedynie slychac dzwieki i czuc duzy opor na napedzie. Dodam ze wczesniej umylem dokladnie przerzutki i kasete. Jakies pomysly co to noze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze jest dobrze. Na zdjeciu widac taka blaszke i wiem ze on mocno o nia ociera bo jak przekladalem lancuch to ciezko bylo wcisnac miedzy kolko a te blaszke. Tylko ona byla od poczatku a wczesniej bylo w porzadku

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...