Skocz do zawartości

[korba] odkręcająca się korba / wymiana


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pewien problem, że podczas jazdy lewa korba się luzuje, odkręca i wypada. W tym roku jeździłem może z 4 razy, chodzi mi głównie o końcówkę zeszłego roku. Do rzecz, moje pytanie brzmi czy najlepiej by było kupić nowy mechanizm korbowy? Chce właśnie oddać rower do serwisu i się zastanawiam, czy kupić sam czy w serwisie przez serwis próbować jak zaoferuje wymianę? Mój obecny to Shimano Altus FC-M371. Dodam, że jeżdżę szybko i dynamicznie. Może już jak wymieniać to na coś porządniejszego typu SHIMANO Deore? Proszę o pomoc.

 

99064173_2702360416542548_6019847177348579328_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bogus92 napisał:

Powodem luzowania się ramienia korby w systemach na kwadrat zazwyczaj jest wyrobiona oś suportu/kwadrat w ramieniu lub zbyt słabo dokręcone ramię.

Było dokręcane z czuciem i dużo mocniej niż z czuciem, czyli wyrobiona oś. Co w tym wypadku robić? uwzględniając to co napisałem w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zdemontuj ramię korby jeśli się są i sprawdź czy kwadrat jest kwadratem. Jeśli oś byłaby wyrobiona to sprawdź czy w ramieniu otwór na oś jest w porządku.

Jeśli okaże się, że elementy są wyrobione to pozostaje tylko śmietnik i zakup nowego zestawu z uwzględnieniem aktualnego budżetu, potrzeb i dostępności na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo poprostu masz zjechana srubę,jak juz zdejmniesz korbę,zobacz w jaki stanie jest kwadrat jak bedzie ok.to sprawdz srubę,jak bedzie wporzatku,nałoż na nią zwykła farbe do metali grubą warstwę dokręć i zostaw rower na 24 h. Powinno pomóc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...