Skocz do zawartości

[narzędzia] kompresor czy pompka do opon bezdętkowych


Rekomendowane odpowiedzi

Tani kompresor elektryczny ze zbiornikiem za 500 zł, czy dobra pompka podłogowa ze zbiornikiem (np. Bontrager TLR Flash Charger) za 500 zł? Cel: pompowanie (po założeniu) opon bezdętkowych w rowerze górskim 29" i dopompowywanie opon w rowerze lub samochodzie. Zastosowanie amatorskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił kompresor, ponieważ według mnie więcej można nim zrobić - sam używam i polecam:
Kompresor | Cicha praca – jedynie 78 dB | MEEC TOOLS | Jula
Polecam wyciszony, miałem kiedyś tłokowy olejowy, był głośny no i o olej trzeba dbać, a sąsiedzi w bloku @#$%^&*.

Do tego pistolet Yato YT-2370, w którym uciąłem wężyk i dałem końcówkę / głowicę Beto Double.  A i zapomniałem o przewodzie pneumatycznym spiralnym stanley'a

Spokojnie zmieścisz się w budżecie, no i możesz jeszcze pistolet do przedmuchania dokupić i masz prawie za darmo sprężone powietrze bez żadnej dodatkowej chemii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, GT500s napisał:

Ja bym polecił kompresor, ponieważ według mnie więcej można nim zrobić - sam używam i polecam:
Kompresor | Cicha praca – jedynie 78 dB | MEEC TOOLS | Jula

Czy ten kompresor nabije po założeniu oponę bezdętkową 29" o szerokości 2.40? Czy da odpowiedni strzał powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Gradory napisał:

Tani kompresor elektryczny ze zbiornikiem za 500 zł, czy dobra pompka podłogowa ze zbiornikiem (np. Bontrager TLR Flash Charger) za 500 zł? Cel: pompowanie (po założeniu) opon bezdętkowych w rowerze górskim 29" i dopompowywanie opon w rowerze lub samochodzie. Zastosowanie amatorskie.

Kompresom mam w garażu i nigdy nie użyłem go do zakładania bezdętki. Zawsze robię to pompką ręczną podłogową. Jak masz kupić ten kompresor tylko do tego, to sobie odpuść.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gradory napisał:

Czy ten kompresor nabije po założeniu oponę bezdętkową 29" o szerokości 2.40? Czy da odpowiedni strzał powietrza?

spokojnie, maksymalne ciśnienie robocze to 8 bar ale to jest naprawdę spore ciśnienie. Dla porównania do samochodu nabija się 2,3 bara (audi a4 b5). Oczywiście kompresor ma pokrętło z regulacją ciśnienia wyjściowego. 

27 minut temu, seraph napisał:

Działają, masz gwarancję. Od biedy to można nawet coś pomalować. Jak nie będziesz przeciążał to powinien posłużyć latami, ale wiadomo, że zawsze może się trafić gorsza sztuka.

wystarczy wyjąć łańcuch w z wanienki ultradźwiękowej, przedmuchać ogniwa i działać z oliwką :)

 

10 minut temu, Safar napisał:

Kompresom mam w garażu i nigdy nie użyłem go do zakładania bezdętki. Zawsze robię to pompką ręczną podłogową. Jak masz kupić ten kompresor tylko do tego, to sobie odpuść.

 

To też, święte słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Safar napisał:

Kompresom mam w garażu i nigdy nie użyłem go do zakładania bezdętki. Zawsze robię to pompką ręczną podłogową. Jak masz kupić ten kompresor tylko do tego, to sobie odpuść.

 

Mam tylko małą, starą, już nieszczelną pompkę ręczną. Coś muszę kupić, bo tym, co mam, muszę machać kilka minut, żeby dopompować 0,3 bara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar stosować dedykowane opony bezdętkowe na dedykowanych obręczach to być może brakuje Ci po prostu normalnej podłogowej pompki za ~100 zł np SKS AirWorks 10.1 i tyle.

Mi ona bez problemu pomagała montować oponę TLR 29x2.4 Maxxisa na zwykłej obręczy, a i dętkowego Ardenta szło wstrzelić jak się pomachało solidniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ten kompresor jest bardzo głośny i olejowy, z minusów ale nie wiem czy będzie miał wpływ na opony rowerowe to powietrze tłoczone może też mieć co nie co oleju. Proponuję metodę oszczędności tzw. 3 dni bo widać, że się napaliłeś na tu i teraz. Bo jak tylko do pompowania roweru i sporadycznie do samochodu to lepiej ręczną kupić = mniej miejsca zajmuje i 400zł na następne akcesoria do roweru :) Przemyśl czy na pewno będziesz go używać w szerokim zakresie. Nie ograniczaj się do Castoramy bo to i tak Made in China. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

10 godzin temu, Gradory napisał:

Co z jakością najtańszych kompresorów za 500 zł?

To sa urządzenia do prac okazjonalnych. Raz na kwartal sobie napompować koło, przedmuchać coś i właściwie tyle. Nie madaja się ani do malowania ani do narzędzi pneumatycznych ze względu na dużo za małą wydajność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dokumosa napisał:

.

To sa urządzenia do prac okazjonalnych. Raz na kwartal sobie napompować koło, przedmuchać coś i właściwie tyle. Nie madaja się ani do malowania ani do narzędzi pneumatycznych ze względu na dużo za małą wydajność. 

aż z ciekawości zorganizuje sobie parę nisko budżetowych "pneumatów" i zerknę co da radę a co nie. A, jestem zwolennikiem elektronarzędzi w systemach akumulatorowych i też się mile zaskoczyłem, a byłem zwolennikiem co na 230V to nie zatrzymasz (chyba że korki wywali :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GT500s napisał:

Ogólnie ten kompresor jest bardzo głośny i olejowy

(...)

 Nie ograniczaj się do Castoramy bo to i tak Made in China. 

To nie jest kompresor olejowy. A że to wszystko zrobiono w Chinach... to wiadomo.😀

3 godziny temu, Dokumosa napisał:

.

To sa urządzenia do prac okazjonalnych. Raz na kwartal sobie napompować koło, przedmuchać coś i właściwie tyle. Nie madaja się ani do malowania ani do narzędzi pneumatycznych ze względu na dużo za małą wydajność. 

Wiem, że to badziwie do sporadycznej pracy. Będzie służyć tylko do pompowania opon i może raz na kwartał do przedmuchania czegoś.

2 godziny temu, CoolBreezeOne napisał:

Można pompką, można kompresorem "mechanicznym, ale ja zaproponuję jeszcze np. takiego Air Tank'a (lub podobne rozwiązania innych producentów):

Mam, używam - robi robotę. Kiedyś wyrwałem na aligroszu za 129 plnów.

To wymaga pompki, której nie mam (mam nieszczelną, czyli jak bym nie miał). Zbiornik + pompka  wychodzą cenowo jak pompka z wbudowanym zbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dokładnie kompresory za 300 - 600 zł w Castoramie. Czuć chińską "jakość". Są duże, ciężkie i zajmują miejsce. Do tego potrzebny jest wąż i pistolet. Po co to wszystko? Tylko do pompowania kół? Chyba jednak pompka podłogowa ze zbiornikiem jest lepszym rozwiązaniem. I jakość dużo wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad zwykłymi pompkami bez zbiornika. Może i dobre. Miałem już tyle różnych tanich pompek, które nigdy dobrze nie działały. Dlatego szukam czegoś porządnego.

Czy pompka za zbiornikiem nadaje się do typowego dopompowywania opon co kilka dni? To znaczy czy po podłączeniu do zaworu w kole powietrze z koła ucieknie do zbiornika w pompce i trzeba będzie więcej się namachać pompką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...