Skocz do zawartości

[trzaski] w przednim kole lub amortyzatorze Giant Fathom 2020


Rekomendowane odpowiedzi

na filmiku tego nie widać, bo jest zrobiony z boku, ale jak patrzę na to od góry to widzę jak koło lekko idzie na bok 

jak już mówiłem wcześniej. zamontowałem na rowerze syna mój sprawdzony hamulec z mojego roweru i był dalej ten sam efekt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok... To zdejmij koło, postaw widelec na czymś miękkim (jakiś koc, zwinięty ręcznik, kawałek styropianu itd.) i zrób to samo, co na załączonych wcześniej filmach.
Jeżeli ten dźwięk nadal będzie - to nie koło ani hamulec i trzeba szukać dalej. Jeśli nie - to jednak idziemy dobrym tropem.

Jeśli masz inny rower z takim samym rozstawem piasty, to podmień między nimi koła (może być nawet inny rozmiar, nie będziesz przecież na tym jeździł). Widziałem, że w tle stał jakiś świeży Trek, więc powinno się udać. ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzy na goleniach widelca.

Dotnij tu gdzie górne lagi wchodzą w dolne, obejmij palcami uszczelkę. Bujaj rowerem w tył i przód z zaciśniętym hamulcem. Być może poczujesz ruch lag.

Tyle że pułapki są dwie. Jeżeli to nie kwestia widelca, to pukanie i tak może nieść się tak, że wyjdzie że to widelec. Przy ruszaniu także pewnie lagi będą się minimalnie wsuwały, co też można źle zinterpretować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zacisk widelca? Chociaż zbyt regularny dźwięk...

Spuść powietrze z widelca, ugnij amor ile się da i powtórz to co na pierwszych filmikach. Jest różnica w dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spuściłem powietrze z amorka, dalej to samo.Piast też wygląda na ok.Jak łapię szprychy od strony tarczy to są moim zdaniem znacznie bardziej naprężone niż te po prawej stronie. Kurczę, mogę zrobić wszystko przy rowerach po za cholernymi kołami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...