Skocz do zawartości

[rama] Wykręcenie zepsutej ośki


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, mam taki oto problem...

IMG-0695.jpg


jest to oś marki Thule do przyczepek rowerowych. Niestety przy próbie odkręcenia (wewnątrz jest gniazdo na imbus) ośka pękła.
Pytanie jak to teraz odkręcić? Z drugiej strony osi jest gwint do ramy oraz drugi wewnątrz osi (jest wydrążony) nie wiem do czego służy ale może być przydatny podczas jej usuwania.

Cała ośka wygląda tak:

IMG-1565.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klucza to obawiam się, że nie da rady bo będzie się ślizgał a oś mocno przykręcona. 

Opcja ze szlifierką i kluczem, myślałem nad tym ale wygląda, że stal jest dość miękka (?), jak wsadzam w to pęknięcie śrubokręt to się lekko wygina więc pewnie przy zrobieniu nacięćia mogłaby się do reszty rozwalić.
Pomysł z ucięciem tego elementu nie wpadł mi do głowy, a jest bardzo dobry. Dzięki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, ukaniex napisał:

jest to oś marki Thule do przyczepek rowerowych.

NIe stety wymiana ośki na taką samą nie pomoże, to jest kiepska konstrukcja.

 Trzeba jak koledzy napisali ją przerobić.  Zrobić płaskie miejsca na klucz płaski.

 potem wywalić ten gwint, rozwiercić i albo nagwintować albo przyspawać kawałek dobrej śruby 10,8.

 Ps. jeśli kosztuje to  tyle co w internecie to jest przegięcie. bo warte może ze 25 zł.

5 minut temu, ukaniex napisał:

Co do klucza to obawiam się, że nie da rady bo będzie się ślizgał a oś mocno przykręcona.

No to bierzesz większą żabę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprawa załatwiona. Uciąłem pęknięty element, dokręciłem nakrętkę i kręciłem na pałę skoro stal w tej ośce jest taka słaba, ośka zgodnia z przewidywaniami, pękła. Ponieważ gwint w mojej ramie jest w elemencie przykręconym do ramy na jedną srubę to łatwo było później się tego pozbyć. Poszło szybciej niż myślałem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...