Skocz do zawartości

[Klucz] Miski HT2


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Szukam przyzwoitego klucza do misek HT2. Mam płaskie z Bitul i Shimano. Problem jest taki, że mam kolejny fabrycznie składany rower, a tam suport na ogół jest tak dowalony, że w ruch idzie młotek.

Chcąc tego uniknąć, postanowiłem że kupię pełną nasadkę żeby zamocować długi klucz.

Znalazłem trzy modele.

prox-klucz-do-mechanizmu-korbowego-shima

klucz-do-lozysk-suportu-bike-hand-hollow

d7e677b97a3e0a018519a9c9188d2ea0.jpg

Prox wygląda jakoś badziewnie. Bike Hand jest jakiś dziwnie głęboki, mam wrażenie że przez to może się zsuwać, bo dźwignia jest daleko od miski. Super B wygląda chyba najlepiej.

No i pytanie dodatkowe. Mam suport FSA, taki jak poniżej. Te klucze są uniwersalne i będą na 100% pasowały?

1_max.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przerabiałem nr 2. Przez wewnętrzne frezowanie nie łapał nakrętek CL. Po za tym jego profil jest faktycznie wysoki ale nie sprawiał problemu z odkręcaniem czy wkręcaniem wkładu. Jak wkład siedzi mocno to trzeba dłuższej dźwigni. Nie jest zły ale może faktycznie coś o niższym profilu będzie ciut lepsze. Kwestia gustu. Tak czy inaczej nowy nabytek przerabiał bym na płasko.

20210105_163743.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, skom25 napisał:

Bike Hand jest jakiś dziwnie głęboki, mam wrażenie że przez to może się zsuwać, bo dźwignia jest daleko od miski

 

Plusem tego odsadzenia BH może być to, że dźwignia klucza (zwłaszcza przy przedłużeniu) nie będzie zahaczać przy odkręcaniu/zakręcaniu o ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przedstawionych w pierwszym poście unikaj klucza prox (nieprecyzyjnie są wykonane, potrafią się ześlizgnąć a nawet i bez tego niszczą miski). Polecam superB albo IceToolz. Nie mniej jednak tylko do nasadowego oryginału shimano będzie pasował plastikowy adapter do misek z wyższych grup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc, to ten klucz ma być do ciężkich przypadków, bo taki pewnie mnie czeka z nowym rowerem, a tam nie trzeba adaptera. Zamówiłem Super B, dam znać czy adapter się mieści. Będzie to dodatkowy plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz/nasadkę osadziłem w wiertarce (długa śruba, kilka podkładek i nakrętka). Z obracającego się klucz zdzierając pilnikiem usuwałem wewnętrzne fazowanie klucza. Nastanie na czymś płaskim (np. kawałek szyby) wyrównywałem  i wykańczałem papierem 180, 800, 2000 i 3000 (2 i 3k w zasadzie można pominąć, bo to wyłącznie estetyka). Pamiętać trzeba aby klucz do papieru dociskać z równomierną siła żeby nie okazało się potem, że klucz jest "przekoszony". Najlepiej co kilka ruchów go obrócił o parę stopni. Patent z wiertarką też można pominąć ale przyśpiesza to po prostu prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, warto zebrać drobnym papierem powstałe na krawędziach zadziory.

Teraz, skom25 napisał:

A czy po takiej operacji klucz nie będzie niszczył miski?

Jak przyjrzysz się nasadce to zauważysz, że "łapie" tylko połowę długości wpustek na miskach wkładu. Można delikatnie zukosować ale na pewno nie tak jak robią to fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super B dotarł. Do miski, przynajmniej Shimano, pasuje idealnie. Wsuwa się na styk, właściwie bez luzu.

Adapter niestety się nie mieści, wchodzą pierwsze 3 mm. Z racji że mam ich kilka, to 10 min z mini szlifierką i kamieniem rozwiążą problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...