Skocz do zawartości

[wolnobieg] pytanie dot. sposobu przykręcenia


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Mam dosyć nietypowe pytanie. Musiałem dla mojej siostry naprawić stary rower, trzeba było w nim wyczyścić i wyregulować napęd oraz założyć nowe koła ponieważ stare zostały skradzione. Jest to stary rower jeszcze na wolnobiegu. Z głupoty założyłem od razu wolnobieg na koło żeby sprawdzić jak siedzi.. ale przez wystającą oś piasty nie mogłem już włożyć odpowiedniego klucza. Problem w tym, że to koło jest jakoś mega mocno skręcone i nie da się tej osi w ogóle uwolnić, aby dokręcić wolnobieg kluczem. To co zrobiłem to po prostu za pomocą bacika dokręciłem do końca wolnobieg "od zewnątrz". Zrobiłem to mega mocno i nie widzę opcji żeby coś miało się z tym stać, ale wolę się upewnić bo wiem, że prawidłowo powinno się to dokręcać kluczem. Powiedzcie mi czy jest to jakakolwiek różnica? Zależy mi na tym, aby rower był bezpieczny dlatego wole dopytać czy np. po dużej ilości km nie zacznie się coś odkręcać itp. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...