Skocz do zawartości

[Bębenek kasety/Kaseta/Piasta] Co kwalifikuje się do wymiany?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Co z tym najlepiej zrobić? Co kwalifikuje się tutaj do wymiany?

  • Cała kaseta? czy tylko zębatka 11T (jest lekko nadpęknięta - mniej więcej z lewej/dolnej strony) ew 13T?
  • Piasta z całym uchwytem/bębenkiem do kasety (a może całe koło)?
  • Sam bębenek kasety (+ jeszcze jakieś elementy wewnętrzne?)

Pytam bo może bardziej ekonomiczne byłoby wymienić "modułowo" całość zamiast pojedyńcze części

W zał. foto.

20190703_175408.jpg

20190703_175420.jpg

20190703_181437.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch przeskakuje na dwóch ostatnich (najmniejszych). Zauważyłem że nie trzymają się one 'sztywno' bębenka, nawet jak kasetę dokręcę na maksa to da się te dwie zębatki w lekkim zakresie - może 2-3 mm (ciężko, bo cieżko, ale się da) przesuwać względem reszty kasety (choć może w samej jeździe to nie sprawia różnicy bo i tak przecież jeździ się tylko do przodu)...

Chyba kaseta oryginalnie nie była dokręcona zbyt mocno, a że głównie jeździłem na tych najmniejszych i największe obciążenia tam były to bębęnek się wygładził na zakończeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może głupie pytanie, bo tam wtedy są kulki łożyska itd.:

  • To wszystko może zostać stare, czy raczej to też przy okazji wymienić? (oczywiście przeczyścić można)
  • Jakiś bębenek konkretny polecasz?
  • Zębatki XT/XTR z resztą kasety nie XT będą pasować (domyślam się, że tak, ale ważne tylko żeby zębatka była rzędowości takiej jak kaseta - czyli w moim przypadku 10-rzędowa)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XT do XT na pewno. bardziej chodzi czy XT podpasuje pod jakieś słabsze od XT (typu SLX, czy tam niżej Deore - nie orientowałem się jeszcze jakie są)...

Próbuję też wydedukować czy takie "przeskakiwanie" jest spowodowane tym, że zębatka się przekręca w stosunku do bębenka? Czy może łańcuch jakoś przeskakuje między zębami na zębatce, czy jeszcze coś innego...? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...