Skocz do zawartości

[naprawa] Trek 3700


Rekomendowane odpowiedzi

Wykopałem na rodzinnych wykopaliskach starego ( minimum 15 lat)Treka 3700 z przeznaczeniem dla córki. Niestety rower jest w kiepskim stanie i wymaga naprawy. Koszt serwisu to ok 800 pln w tym usługa 200.  Czy to się w ogóle opłaca robić?

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne były roczniki i różne osprzęty. Ale jeśli rzeczywiście ma te cirka 15 lat to za 800 złotych jesteś w stanie wymienić wszystko oprócz ramy;P Także podejrzewam, że ktoś może chcieć Cię lekko naciągnąć.

IMO totalny bezsens i wyrzucanie kasy w błoto. Za ~1100-1200 możesz kupić nowiutki, błyszczący rower z dwuletnią gwarancją, który pod względem gratów nie będzie gorszy.

EW. możesz się sam pobawić w serwis, w sumie nic skomplikowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trek okazał się modelem 3900 co pewnie nie wiele zmienia w kwestii takiej, że koszty niewspółmiernie  wysokie do wartości roweru. Do wymiany idą: tylne koło ,opony, okładziny hamulców siodełko, zębatki przód i tył,   łańcuch i do tego dochodzi usługa serwisowa 200 pln. 

Jeżeli sam zajmę się zabawą w serwis to pytanie czy oprócz satysfakcji i  braku opłaty serwisowej  uda mi się coś jeszcze zaoszczędzić, np. na kosztach części ?? Czy taką naprawę uda mi się zrobić z pomocą forum, bez odpowiednich narzędzi, np bez odpowiedniego klucza do wymiany tylnej kasety? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...