Skocz do zawartości

[Rama] Gate 50 problem z rozmiarem.


Nerdox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacznę od tego, że nabyłem nie dawno bo dwa tyg temu Kellys Gate 50 z 2019r na kołach 29 i zaczął się mój problem który mam od czasu jego zakupu a mianowicie po radzie Pana z którym konsultowałem ten zakup w sklepie stacjonarnym gdzie niestety nie było Gatów tych i innych, bo sklep w którym dokonywałem zakupów to sklep nastawiony na Treki ale jest oficjalnym dystrybutorem Kellysa, wiec Pan dał mi pojeździć na L i M z Treka nie pamiętam jaki model ale kosztował 2,8k i L wydawało mi się idealne wiec wzięliśmy i L z Kellysa, ale co się okazało gdy rower przyszedł to wydawał mi się za duży jak na moje 184cm i 85cm do krocza, ale dałem mu szansę i pojeździłem na nim około 150km gdzie moje odczucia się nie zmieniły pozycje miałem bardzo "sportową" czyli pochyloną do przodu i łokcie to odczuwały i do tego może dziwnie to zabrzmi czułem się jak na krowie :D. No dobra, wiec pojechałem do Pana i mojemu zaskoczeniu sklep chciał się dogadać wiec założył mi inny mostek który skrócił nachylenie o 3cm i pozycja była o niebo lepsza i powiedział, że mam się z tym przespać, bo możliwość zamiany na ramę M nie stanowi dla sklepu problemu i teraz mam dylemat czy brać M z Kellysa która jest ramą 19 a z moich wymiarów idealna to jest 20-20,5 czy zostawić L i ten mostek gdzie pozycja jest lepsza ale to jest dalej lekko za duży rower, bo to trochę takie skrajności w skrajność. Czekam na wasze propozycje :) 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrissDeValnor napisał:

Patrząc na Twoje wymiary, to pewnie lepiej byś się czuł na Treku :icon_wink:
Skoro w grę wchodzi zamiana Kellys'a na Kellys'a ;), to nie mogą ustawić M -ki pod Ciebie :icon_question:
Wtedy mógłbyś podjąć ostateczną decyzję, a na pewno byłoby to łatwiejsze.

Oczywiście, że padła taka propozycja o ustawieniu M-ki ale to będzie nie tyle co zamian rowerów samych ram, wiec chciałbym żeby było to zrobione raz i fachowo :)  Dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

 

Moim zdaniem jesteś między rozmiarami. Skrócenie mostka o 2cm zmienia charakterystykę prowadzenia roweru. Możesz oczywiście założyć sztycę bez offsetu. Ale ja wziłabym L z Treka skoro jest idealne.

Niestety juz zakupiłem Kellysa i teraz muszę się jakoś do niego dopasować :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musza ustawić dwa, przejedziesz się i zdecydujesz. Kurcze, sklep nastawiony na Treki nie chce wymienić Kellysa na Treka ? Niedopasowana rama to trochę słabo :/

Ja akurat na M czułbym się idealnie przy wzroście 177, Ty - musiałbyś sie przymierzyć, pewnie mostek do dołu, może odrobinę zwęzić kierownicę. Kellys ma tak jakoś nietypowo z rozmiarówką. Jednak może nie wszystko stracone - skoro pasuje Ci mniej więcej mostek skrócony o 20mm to rama krótsza o 30 też może podpasować. Ewentualnie niech założa mostek dłuższy o 10mm.

Możesz tez go sprzedać i kupić sobie rower o typowej długości rury poziomej 625 - wiele rowerów tak ma. Teraz rowery łatwiej się sprzedaje niż kupuje ;D 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

No to musza ustawić dwa, przejedziesz się i zdecydujesz. Kurcze, sklep nastawiony na Treki nie chce wymienić Kellysa na Treka ? Niedopasowana rama to trochę słabo :/

Ja akurat na M czułbym się idealnie przy wzroście 177, Ty - musiałbyś sie przymierzyć, pewnie mostek do dołu, może odrobinę zwęzić kierownicę. Kellys ma tak jakoś nietypowo z rozmiarówką. Jednak może nie wszystko stracone - skoro pasuje Ci mniej więcej mostek skrócony o 20mm to rama krótsza o 30 też może podpasować. Ewentualnie niech założa mostek dłuższy o 10mm.

Możesz tez go sprzedać i kupić sobie rower o typowej długości rury poziomej 625 - wiele rowerów tak ma. Teraz rowery łatwiej się sprzedaje niż kupuje ;D 

 

Właśnie tego sprzedawania to chce uniknąć, bo naprawdę mi się podoba ten Kellys i chciałbym się w niego wpasować. To proponujesz zamienić na M i dać dłuższy mostek? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

No przecież napisałem. Zrobić tak z normalnym mostkiem, z mostkiem dłuższym o 10mm, porównać z tym co masz (z już zmienionym mostkiem) i wybrać między M+0, M+10 a L-20.

Kellysy sa dosyć fajne : )

ok, dzięki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchnęli Ci "L" Kellysa bo ich nadmiar a S i M cięzko kupić.

Przynajmniej ja tak miałem w tamtym sezonie jak szukałem Gate 50.

Mam podobny przekrok i L była dla mnie nie do używania.

I tak w sumie kupiłem Gate 30 ale M i jest bdb.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MaxCava napisał:

Pchnęli Ci "L" Kellysa bo ich nadmiar a S i M cięzko kupić.

Przynajmniej ja tak miałem w tamtym sezonie jak szukałem Gate 50.

Mam podobny przekrok i L była dla mnie nie do używania.

I tak w sumie kupiłem Gate 30 ale M i jest bdb.

Kwestia tego, że zamawiał przy mnie, bo tego na sklepie nie miał i szło to podobno ze Słowacji tylko właśnie jesteś kolejną osobą która piszę, że przy przekroku 85cm L jest za duża i też mi się tak wydaje. A czy coś kombinowałeś po zakupie Gate u siebie z mostkiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo w kilku sklepach jakie były mieli L, ale jakoś nie przyszło mi do głowy kombinować z mostkiem ( bo nie to było problemem, tylko obawy o krok ). W końcu trafił się używany Gate 30 w rozm. M, pojechałem, siadłem i to było to.

Edytowane przez MaxCava
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś "na granicy", tylko poniżej granicy. Sam Kellys podaje, że rama w rozmiarze "L" jest dla osób o wzroście 188 i wyżej. Ta rama ma parametry jak ramy w rozmiarze XL /22" od innych producentów, więc samą nazwą rozmiarów nie ma się co sugerować. 

Wymienić na "M" (sugerowany wzrost 178-189 cm) skoro masz taką możliwość, i tyle. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, some1 napisał:

Nie jesteś "na granicy", tylko poniżej granicy. Sam Kellys podaje, że rama w rozmiarze "L" jest dla osób o wzroście 188 i wyżej. Ta rama ma parametry jak ramy w rozmiarze XL /22" od innych producentów, więc samą nazwą rozmiarów nie ma się co sugerować. 

Wymienić na "M" (sugerowany wzrost 178-189 cm) skoro masz taką możliwość, i tyle. 

Właśnie identyczne są też moje odczucia, dzięki wielkie :) A dokładniej 187 i wyżej ale faktycznie ja ze swoimi 184.5 to jest poniżej 187 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrożnie, różnie to bywa : ) Dla mnie nowe M jest idealny przy wzroście 176-177, stare M ma rame o 10-15mm za długą (TTH 625). Danymi na stronie Kellysa to się raczej nie warto sugerować, oni w 2019 zmienili rozmiary przechodząc na boosta ale na stronie zapomnieli pozmieniać - stąd bzdurne wzrosty. Typowe, podobne dyrdymały wypisywał latami Canyon czy Cube a Shimano do dziś w rozmiarówce butów :D.

Tak czy owak - jeżeli na L czujesz się jak na kobyle to M powinno pasowac - czy to z nominalnym mostkiem czy +10. Bo to Ty masz się czuć dobrze.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Ostrożnie, różnie to bywa : ) Dla mnie nowe M jest idealny przy wzroście 176-177, stare M ma rame o 10-15mm za długą (TTH 625). Danymi na stronie Kellysa to się raczej nie warto sugerować, oni w 2019 zmienili rozmiary przechodząc na boosta ale na stronie zapomnieli pozmieniać - stąd bzdurne wzrosty. Typowe, podobne dyrdymały wypisywał latami Canyon czy Cube a Shimano do dziś w rozmiarówce butów :D.

Tak czy owak - jeżeli na L czujesz się jak na kobyle to M powinno pasowac - czy to z nominalnym mostkiem czy +10. Bo to Ty masz się czuć dobrze.

Właśnie chce uzyskać pozycje typową rekreacyjną dla rowerów MTB a nie sportową, bo nigdy nie zamierzam się na nim ścigać i o to właśnie caly problem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, cokolwiek by to nie oznaczało. Ma Ci pasować i tyle. 

Wrzuć może jeszcze linka do tego roweru który kupiłeś - czy to na pewno rocznik 2019 z boostem i krótsza o 15 cm ramą :D Bo np M ma przed 2019 pozioma rurę 625 a od 2019 610. Przed 2019 te wzrosty podawane przez Kellysa faktycznie miały sens, teraz jakby mniejszy :D Poprawne dane o geometrii są na czeskiej stronie https://www.kellysbike.com/cs/mtb-xc-c714/gate-50-29-p64104 , wzrosty stare - nieaktualne. Model z 2020 ale rama ta sama.

Edytowane przez wkg
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Jasne, cokolwiek by to nie oznaczało. Ma Ci pasować i tyle. 

Wrzuć może jeszcze linka do tego roweru który kupiłeś - czy to na pewno rocznik 2019 z boostem i krótsza o 15 cm ramą :D Bo np M ma przed 2019 pozioma rurę 625 a od 2019 610. Przed 2019 te wzrosty podawane przez Kellysa faktycznie miały sens, teraz jakby mniejszy :D Poprawne dane o geometrii są na czeskiej stronie https://www.kellysbike.com/cs/mtb-xc-c714/gate-50-29-p64104 , wzrosty stare - nieaktualne. Model z 2020 ale rama ta sama.

Tak, jest to na 101% model z 2019r w tym kolorze turkusowym. Tylko rozmiary są własnie na tej stronie takie same jak wszędzie :) 

Edytowane przez Nerdox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

No zazdroszczę, rama dla mnie idealna, napęd pojemny ale ja sobie już ramy nie przełożę bo mam M-kę sprzed 2019 bez boosta :/

Wszystko, dosłownie wszystko poprawili w tej ramie oprócz pewnie wagi.  Pochwalisz się ile dałeś ?

4 tys i to była cena z którą nie mogłem się targować, bo sklep nic nie chciał zejść. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Podkładki pod mostkiem i odwrócenie mostka to wielki zakres regulacji. Byle nie kombinowac za bardzo z siodełkiem przód-tył.

PS: Napisz jak się skończyła ta sprawa bo jestem ciekaw : ) I - jeżeli to nie tajemnica - co to za sklep. Tu często ludzie pytają o rowery w tym zakresie cenowym, ten jest trudny do pobicia a na ogół nie do dostania. A twój sklep sprowadza.

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...