Skocz do zawartości

[rower] Focus


rumacz

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Galvatron napisał:

Kompozytowa rama z dość biednym wyposażeniem za prawie 6000 zł. 

Moim zdaniem ten rower jest kompletnie nieopłacalny.

Czyli w tej cenie można znaleźć rower z lepszą ramią i wyposażeniem? Można prosić o jakis przykład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pogadaj z kolegą kemot1974, który na podobnej ramie ( były zdaje się dwie wersje ) zbudował lekki rower od podstaw ( niecałe 10 kg ).
Tragedii nie ma - rowery są coraz droższe, a renomowani producenci nic lepszego w tej cenie raczej nie zaoferują...
Na pewno jest to dobra baza wyjściowa do stopniowych ulepszeń.

XC500 nie jest lżejszy :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

wkg
Ciekawe, bo całkiem niedawno podawali > 12 kg chyba dla wszystkich rozmiarów, a teraz bez zmiany w specyfikacji, nagle rowery w magiczny sposób schudły ( ilu by tak chciało po zimie ;) )...
Nie ma się co ciąć na gramy, ale nie ulega wątpliwości, że Focus jest ogólnie lepszą bazą ( to już poza konkursem, bo XC500 jest podobno niedostępny ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrissDeValnor napisał:

ale nie ulega wątpliwości, że Focus jest ogólnie lepszą bazą

No nie wiem. Bałbym się karbonowego  roweru wrzucić do bagażnika czy przywalić bokiem w drzewo lub wozić na dachu gdy kamyki latają spod kół ciężarówek. O gwarancji nie wspominając. Brałbym, gdyby był znacznie lżejszy - w tej samej wadze i znacznie niższej cenie wolę alu. 

Co to w ogóle jest ten Focus, słyszał ktoś o takim rowerze  ? Ile miesięcy trzeba się wozić z gwarancją ? Gdzie jest najbliższy żywy człowiek którego w razie problemów z rowerem można wziąć za twarz i opieprzyć jak beczkę od smoły ?

Trzymałbym się z daleka od takich wydumek - całkiem świeży jest wątek w którym człowiek czekał siedem miesięcy na naprawę/wymianę gwarancyjną roweru o wiele bardziej uznanego producenta. Nie każdego stać na drugi rower "na wszelki wypadek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E no bez przesady, Focus to nie jest jakaś nieznana firma, tylko u nas mało popularna. Nawet znam człowieka, który ma rower tej marki ale CX.

Za to ten z oferty faktycznie taki sobie. Rama ok, a reszta nie jest zła ale trochę nie przystająca do karbonu. W rezultacie HT i 12kg szału nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

wkg
Gwarancja swoją drogą ( z tego co widzę, to na ramy karbonowe dają 6 lat : https://www.focus-bikes.com/int/warranty ), ale Focus sroce spod ogona nie wypadł ( znana niemiecka marka : https://en.wikipedia.org/wiki/Focus_Bikes ), być może u nas mniej popularna od Speców i innych Treków, ale równie dobrze można by rzucić podobny tekst o wysyłkowych : Canyon, Radon, czy jeszcze do niedawna Rose ( tu przyznaję, że nie wiem co się tam teraz u nich dzieje, od kiedy paulsen powiedział "pa, pa" )...

Co przystaje do karbonu, a co nie, to już inna kwestia - ja nie widzę jakiejś strasznej lipy jak za te pieniądze, biorąc pod uwagę potencjał bazy, którego w alu się po prostu nie uświadczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Ale gwarancja Deca to gwarancja Deca - nie trzeba czekać miesiącami. 

29 minut temu, KrissDeValnor napisał:

być może u nas mniej popularna od Speców i innych Treków

To nie wysyłkowe firmy-krzaki z internetów. Maja przedstawicielstwa, sklepy, przed Decathlonem gwarancja Treka była uznawana za najlepszą.

29 minut temu, KrissDeValnor napisał:

ale równie dobrze można by rzucić podobny tekst o wysyłkowych : Canyon, Radon, czy jeszcze do niedawna Rose

Tak. Można by rzucić taki tekst. I niestety również będzie prawdziwy o czym świadczą terminy w tych firmach :/ W Canyonie często liczone w miesiącach - i to bez Covida. Po prostu kupując trzeba wziąc pod uwagę, że w razie problemów trzeba się na praktycznie sezon rozstać z rowerem. Dla jednych to pestka ale dla mających jeden rower - nieszczęście. Na to uczulam potencjalnych nabywców. 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
 
 
18 godzin temu, wkg napisał:

Co to w ogóle jest ten Focus, słyszał ktoś o takim rowerze  ? Ile miesięcy trzeba się wozić z gwarancją ? Gdzie jest najbliższy żywy człowiek którego w razie problemów z rowerem można wziąć za twarz i opieprzyć jak beczkę od smoły ?

Trzymałbym się z daleka od takich wydumek - całkiem świeży jest wątek w którym człowiek czekał siedem miesięcy na naprawę/wymianę gwarancyjną roweru o wiele bardziej uznanego producenta. Nie każdego stać na drugi rower "na wszelki wypadek".

Znalazłem tę marką, Focus na stronie bike-discount.de Kupiłem tam dwa Radony i  nie narzekam. W jednym wyskoczył mi suport na gwarancji. Nowy dostałem po tygodniu od zgłoszenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...