Skocz do zawartości

[opony] wymiana, uzupełnienia mleka


ONKAM

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Cześć, mam do Was pytanie. Mam w szosie opony na mleku. Mleko było uzupełniane gdzieś w końcówce września. Rower przezimował od połowy listopada do teraz w piwnicy -w temperaturze powyżej 0 stopni C. Zastanawiam się czy teraz powinienem uzupełniać mleko? A może powinienem zupełnie je od nowa zalać mlekiem? Ma ktoś doświadczenie i mógłby doradzić? Z góry dzięki. 

Napisano

Cześć, najlepiej byłoby zdjąć oponę, wyczyścić i zalać na nowo. Jeśli dolejesz, to będziesz miał cięższe koła, a w szosie chyba nie o to chodzi;)

No i stare mleko prawdopodobnie już nie jest mlekiem, tylko elastyczną masą. 

Napisano

A do tego, w zaleznosci ile tego plynu bylo wlane, bedziesz mial zastygnieta mase w jednym punkcie opony. Nie sadze, zeby po takim czasie jakikolwiek plyn byl dalej w cieklej postaci. 

Napisano

Dolałbym tylko ok 50-60 ml mleka na oponę i śmigał dalej. Do tej pory wszystko się uszczelniło, nie ma sensu teraz się w tym babrać. No chyba, że te kilkanaście gr więcej (stare mleko w postaci grudek) w oponie będzie bolączką na każdym podjeździe ;)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...