Skocz do zawartości

[obręcze] Jakie polecacie?


cykor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chcę kupić nowe obręcze i szprychy. Potrzebne mi będą do jazdy terenowej bez nadmiernych szaleństw ale też

do dłuższych wyjazdów z sakwami - rower górski. Myślałem o obręczach mavica xm317. Opinie przeczytałem ale może coś jeszcze doradzicie. Tak do 100 za obręcz. Czy lepiej 32 czy 36 szprych? I tak przy okazji jakie piasty pod v-ki, najlepiej na maszynach powiedzmy do 150 za komplet- 2, 3 dychy więcej ewentualnie mogę dołożyć.

Dzięki z góry za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o ilosc szprych to spokojnie moze byc 32. to ilosc nie ograniczajaca zastosowania kola. oszczednosc na wadze - raczej symboliczna choc dla niektorych osob znaczaca. :D

jesli duzo wazysz mozesz zrobic kombinacje przód 32 tył 36 - tylne kolo musi byc stabilniejsze niz przednie.

 

o ile pamietam to gdziesz czytalem ze mavic robi obrecze sztywne pozwalajace na zlozenie sztywnych kol ale przy duzym uderzeniu obrecz ulega nieodwracalnemu odksztalceniu. a np obrecze sun'a sa elastyczniejsze ale daja mozliwosc "wyciągniecia" kola nawet w razie mocnego scentrowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...