MMMAAACCC7 Napisano 28 Sierpnia 2019 Napisano 28 Sierpnia 2019 Witam, Jestem posiadaczem kultowej i niedługo pełnoletniej ramy canondale scalpel. W związku z tym że jest to autorski projekt Cannondale z początku lat `00 dolna część tylnego widelca to karbonowy element wklejony w gniazdo aluminiowego przedniego trójkąta, do tego zanitowany. Problem wygląda w ten sposób, że gdy rama pracuje, to pracuje w minimalnym stopniu również w tym gnieździe, do którego bezproblemowy dostęp ma też piach i kurz. Chciałbym to połączenie w jakiś sensowny sposób uszczelnić, tak by piach się tam nie dostawał i rama przestała trzeszczeć jak tandetny markeciak. Bawił się ktoś kiedyś w coś takiego i jest w stanie polecić jakieś sensowne rozwiązanie?
Gość Napisano 29 Sierpnia 2019 Napisano 29 Sierpnia 2019 Tak czy inaczej, niech będzie to coś mocno elastycznego. Żeby się nie okazało że wpuścisz coś co stwardnieje, a rama po jakimś czasie pęknie.
MMMAAACCC7 Napisano 29 Sierpnia 2019 Autor Napisano 29 Sierpnia 2019 Na chwilę obecną najwięcej głosów słyszę o silikonie, mam nadzieję że nie zareaguje w żaden nieprzyjemny sposób z lakierem/powłoką na karbonie. Pozostało najgorsze zadanie-wypchnąć ziarnka pisaku co do jednego, by problem nie powrócił.
Gość Napisano 29 Sierpnia 2019 Napisano 29 Sierpnia 2019 Zalej to czymś bezpiecznym pod ciśnieniem, np sprayem silikonowym a potem przedmuchaj sprężonym powietrzem. Jak nie masz kompresora, to kup takie w puszce. Tylko nie wystarczy tego zrobić raz, trzeba powtórzyć kilka razy. Najlepiej podczas dmuchania podłożyć papierowy ręcznik, bo wtedy będziesz widział czy leci brud czy już sam preparat.
callisto Napisano 30 Sierpnia 2019 Napisano 30 Sierpnia 2019 Jeżeli jest to element ruchomy to tylko smar + jakiś protektor nawet z kartonu własnej roboty.
abdesign Napisano 30 Sierpnia 2019 Napisano 30 Sierpnia 2019 To akurat w założeniu sztywne połączenie było, a teraz jak rozumiem nieco "lata" i co za tym idzie degraduje - co tam ma dać za efekt silikon czy smar? Będzie się rozklepywało dalej tylko że po cichu?
callisto Napisano 30 Sierpnia 2019 Napisano 30 Sierpnia 2019 Autor napisał, że oba elementy pracują i jest to założone działanie, a nie zmęczenie materiału. Wnioskuje z treści.
abdesign Napisano 30 Sierpnia 2019 Napisano 30 Sierpnia 2019 To jest klejone połączenie. google obrazki: pierwsza fotka "Scalpel frame separation" zrozumiesz. No chyba że mylę ramy...
MMMAAACCC7 Napisano 31 Sierpnia 2019 Autor Napisano 31 Sierpnia 2019 Dzięki wszystkim za porady, ale problem leży zupełnie gdzie indziej (nie mam pojęcia gdzie..). Po dokładniejszym obadaniu dźwięk występuje również gdy tył nie jest obciążony, podczas skrętu kierownicy/ nacisku/pracy amortyzatora. Mam 3 typy, z czego co jeden to gorszy: 1) pancerze/gniazda pancerzy; coś gdzieś siedzi i cyka, 2) stery, chociaż problem występował też przy innym amortyzatorze i sterach (teraz jest lefty na oryginalnym łożyskowaniu, wcześniej był brain na redukowanych sterach i tak samo cykał) 3) rama gdzieś sobie wewnętrznie pęka/pękła i dlatego cyka, co powoduje nienaprawialny problem i potrzebę przenosin przyjaciela na łono loży honorowej/niejeżdzonej(?)/muzeum
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.