Skocz do zawartości

[szprychy] Długość


KorzeN

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze Bendus napisał temat o tym: http://www.forumrowerowe.org/index.php?showtopic=23158 ale ja nie znam na tyle angielskego zeby umiec sie tymi programami posłóżyć wiec prosze o pomoc:

 

Obręcz SUN RIMS Mamooth 26" (36 otw.)

Piasta: Novatec 36 otw ( taka : http://www.allegro.pl/item142760446_piasta...a_32h_nowa.html )

 

Wieć jaką długość szprych do tego zestawu? Moze ktos ma taki zestaw?

 

LUDZIE PROSZE WAS O POMOC BO NIGDZIE NIE MOGE TEGO ZNALEŹĆ i kompletnie nie mam pojecia gdzi etego szukac... ;)

 

GG: 8969291

 

PS. Gdzie znajde info o zaplotach szprych do trialu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chcesz sam zaplatać tą obręcz? Jeśli nie to co za problem zanieść obręcz i piastę do sklepu i niech Ci zaplotą.

 

ps. Do obliczenia (raczej dlugosc wychodzi w trakcie zaplotu) potrzebny jest też sposób zaplotu... (2X, 3X, 4X itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żbik ma rację. Jak nie masz zielonego pojęcia o budowaniu kół, to zanieś do serwisu. Tam zajmą się dobraniem odpowiednich szprych i nie będziesz miał żadnych zmartwień.

Do cięższych zastosowań zażycz sobie zaplot na 3 bądź 4 krzyże i już.

 

I dodam jeszcze, że niedokładnie czytasz, bo w moim temacie o długoscich szprych jest też odnośnik do strony z polskojęzycznym programem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Do obliczenia (raczej dlugosc wychodzi w trakcie zaplotu) potrzebny jest też sposób zaplotu... (2X, 3X, 4X itp)

 

nic bardziej mylnego towarzyszu zbik!

 

dlugosc szprych mozna obliczyc tutaj . pod jednym z linkow jest kalkulator. mozna sobie wybrac dlugosc i rodzaj nypli, ilosc krzyzy itd. zawsze z tego korzystamy w pracy i jest niezawodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, kalkulatory potrafia obliczyć długość szprych. Zapytaj jednak autora tematu o średnicę ERD obręczy i wszelkie potrzebne wymiary piasty... ;) Do tego również rodzaj zaplotu... ;)

 

Nie rozumiem więc co wg Ciebie "nic bardziej mylnego" jest w moim powyższym stwierdzeniu...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że bez takich danych jak ERD, średnicy kołnierzy i długości korpusu piasty, długości nypli i rodzaju zaplotu nie jesteś w stanie wymierzyć długości szprych bez eksperymentowania.

 

nie chce juz rozdrabniac tego tematu. jesli robisz to bez pomocy internetu to masz calkowita racje...nie poradzisz sobie bez eksperymentow. nie wiem czy miales okazje korzystac z kalkulatora dt. tam wybierasz wszystko z rozwiajanego menu tzn nazwe producenta obreczy i piasty, dalej model...tak samo postepuje sie z piasta, a na koniec wybierasz na ile krzyzy chcesz miec kolo i jak dlugie maja byc nyple. system oblicza wszystko za ciebie i otrzymujesz gotowa dlugosc szprych. ja ta strone uwielbiam! :)

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona jest bardzo dobra, to fakt. Ja sam nie zaplatam kół, mam od tego specjalistę :). Jednak gdy kiedyś, kiedy szprych DT było w naszych sklepach jak na lekarstwo ściągałem je bezpośrednio ze Szwajcarii (nie polecam, podwójnie drogie...). Probowałem obliczyć potrzebną długość szprych, jednak nie było w programie DT ani mojego modelu obręczy ani przedniej piasty. Musiałbym wszystko sam mierzyć. Poszukałem po necie jak to mierzyć, pomierzyłem ale przed zamówieniem szprych poszedłem do mojego "zaplatacza" żeby się upewnić. Okazało się, że wyszło mi o 2mm za długie... Dlatego nie do końca wierzę w te kalkulatory. Zwłaszcza, że przerabiałem kilka i potrafiłem znaleźć w nich np różne wymiary kołnierzy piast Sram lub Shimano... Sam sprawdź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy miales okazje korzystac z kalkulatora dt. tam wybierasz wszystko z rozwiajanego menu

 

Radzę weryfikować wyniki innymi programami dla pewności, bo kalkulator dt zawiera błędy - niektóre ERD obręczy Mavica są inne niż w katalogach Mavica. Potem się okazuje, że szprycha jest np o 2mm za krótka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...