Skocz do zawartości

[wentyl] prosze o pomoc


mareek

Rekomendowane odpowiedzi

nie, nie będzie pasował, do tego wentyla (presta) jest specjalna pompka, nie ma adapterów. pójdź do sklepu rowerowego, powiedz że potrzebujesz pompkę do wentylu presta i będziesz mógł uzupełniać powietrze w dętkach.

 

pozdrawiam

 

P.S.

 

jak piszesz posta to na górze masz takie ikonki i możesz dzięki temu podać linka do zdjęć, żeby ludziska nie musiały ręcznie wpisywać adresu do wyszukiwarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym że specjalna pompka już jest bo zapobiegliwy brat kupił mi taki gadżet (wg producenta sks Germany jest ona do wszystkich rodzajów wentylków tzn auto schrader,sclaverand presta i dunlop).Więc dlaczego mi nie pompuje jak mam wentylki typu presta?jak własciwie się pompuje takie wentylki w starym rowerku miałem dunlopy teraz są inne proszę o pomoc.ze zdjęciami sie poprawie.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delikatnie go popuściłem gdy docisnąłem pompke powietrze zaczeło uciekac pewnie powinienem go tak z czuciem popuścić może jest to sprawa ze jest to nowy rower i koła nie byly długo pompowane i teraz jest problem z tłoczeniem?. fakt że jest to mini pompka ale w starym biku na wentylkach dunlopa ładnie tłoczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... spróbuj go tak lżej popuścić. A jeśli nie pójdzie - zapytaj w rowerowym o adaptery prest-> shrader. Napompuj wtedy odpowiednią pompką i masz problem z głowy:)

 

Swoją drogą jak ja pompuję koło to najpierw na Presta nakładam shradera, potem na shradera dunlopa i dopiero pompką do dunlopa pompuję:) niestety na razie innej się nie dorobiłem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ wy kombinujecie, mam Beta na wszystkie wentyle i zaplacilem za nia ok 20 zl. za te wszystkie adaptery, które Ty Biera wykorzystujesz kupiłbyś już sobie pompkę, acz nie przeczę że adapter na shradera to przydatna rzecz- w końcu od czego są kompresory na stacjach benzynowych.

A żeby nie robić offtopu adapter który podałeś jest z shradera na dunlopa więc totalnie do niczego Ci się nie przyda. Jeśli masz problem z pompką uniwersalną to:

1 poluzuj wentyl

2 dopasuj pompke do wentyla (o ile pamiętam jest to układ następujący; licząc od koła: gumka (wąskim do koła) i ten plastik tak aby wentyl można było włożyć jak naj głębiej)

3 Jesli dalej nie pompuje sprawź czy masz dobrze dokręconą nakrętkę w pompce (może się okazać że wentyl wchodzi zbyt płytko w związku z czym ten "grzybek"presty nie jest wciśnięty)

 

Sorry za błedy ale piszę po powrocie z imprezy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...