Skocz do zawartości

[stery]stery zintegrowane


Loko

Rekomendowane odpowiedzi

Numeruje elementy od góry od 1 do 10.

Kolejność od dołu moim zdaniem powinna być taka:

7 albo 8 (sprawdź, które ciaśniej wchodzi na dno widelca i załóż właśnie to, to luźniejsze zostaw na później)

1 - napisami do dołu

3 - jak wkładać łożyska tłumaczyć nie trzeba

główka ramy - bez numerku :huh:

4 - kolejne łożysko

7 albo 8 (patrzy wyżej)

6 - ostrzejszym końcem do dołu tak żeby klinował część 7, albo 8

9 i 10 - podkładki po to żeby uszczelnienie nie powodowało niepotrzebnego tarcia;

5 - tym razem napisami do góry

2 - wiadomo jak

 

No to wyczerpaliśmy możliwe części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam pytanie: czy zawsze w calowych sterach skręcanych kulki w wiankach są wkładane w strone glowki ramy?

rozkrecilem sobie stery zeby przesmarowac i nie zwróciłem na to uwagi, a teraz mam zonka bo nie jestem pewien jak powinienem zlożyćjavascript:emoticon(':twisted:', 'smid_31')

smilie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagięcia wianka powinny wchodzić w stronę główki. Lub też ta bardziej poszarpana strona powinna być zwrócona w od główki ramy - w stronę bieżni.

Osobiście pozbyłbym się wianka, ale to trochę roboty potem z tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi! na szczescie rowerowa intuicja mnien ie zawiodła i zamontowałem dobrze! co do wianków to o ile wiem sa dwie szkoły czy zakładać czy nie. Do tej pory nie miałem nic przeciwko wiankom ale po tym jak obejrzałem sobie bieznie i miski po niecałych 2,5kkm to powoli zaczynam watpic w ich przydatnosc ( choć z drugiej strony nie mam czasu ani ochoty zeby biec do sklepu, nakupowac kulek a potem meczyć się z ich umieszczaniem w miskach :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No ale jeszcze jeden probelm mam ech a miało być gładko i szybko :rolleyes:

przez zgrubienie na koronie amora nie moge nabić bieżni na strerówkę- sterówka jest za chuda, a z grubienie za duze zeby na nią bieżnia ciasno weszła. Ech jakiś tuning czegoś? a nie chce na chama walić młotem bo zaraz by się okazało że się pomałie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no nie przesadzajmy tyle wiem ;] chodzi mi o to że bieżnianie chce wejść na zgrubienie (może dlatego że jakoś tak szybko się rozszerza) wale w tą bieżnie młotkiem kilka minut (przez szmate) z każdej strony równo, dosć mocno, niby powinno wejść a jak przestane to jest luźna jakbym ja tylko położył no do szału mnie doprowadza. Mozę jakos tak zeszlifować lekko te zgrubienie? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura musi być. Bez niej raczej ciężko byłoby równo. Ja mam taką z grubego plastiku, nabiła już ładną ilość sterów. Chociaż muszę przyznać, że niekiedy zgrubienia na rurze amora jest za grube! miałem tak przy okazji Duro i sterów VP. Po prostu nie chciała najść bieżnia. Po podpiłowaniu rury dopiero naszła. Ale przeważnie nie powinno być problemów. Ostatnio przy pomocy starszego zastosowaliśmy trick skręcania tej rury takim czymś dużym (zamocowane pod koroną i na końcu rurki po czym ściśnięte taką rączką z gwintem), nie wiem jak to się nazywa. Naszła pięknie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nie chcąc zakładać nowego tematu podpinam się pod już istniejący a mianowicie chciałbym się upewnić czy do ramy widocznej w linku z mojej sygnatury moge założyć te stery: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=297352256 a jesli nie te to jakie, za kilka dni dotrze do mnie mój nowy amorek i chciałbym przywitać go czymś specjalnym dla niego :] z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech te zgrubienie mnie prawie dobiło, pomyslałem zę dobra szlifierka da rade: mam teraz ładnie zaokrąglone i błyszczące zgrubienie ;P, zrobiłem małą podkładkę z grubego papieru ścietnego, wchoziło cięzko jak nie wiem co wiec chyba da rade. Jeszcze jutro faktycznie znajde jakąś rurę i dobije jescze kilka mm, bo po kilku godzinnej sesji walenia młotem przez karton troche wrazenia estetyczne spadły :) na zgrubienie i tak nie wejdzie, wiec będe musiał tam dać jakas uszczelke żeby nie było widać tego odstępu, ale dzięki wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HubiiDubii - na 99,5% (tak jak tuning twego KTMa :) ) pasują - ostatnio na LB wyszła dyskusja (sam trochę wywołałem, przyznaję :D ) o sterach zintegrowanych - semi-zintegrowanych i okazało się, że tak naprawdę producenci nazywają praktycznie ten sam wyrób w inny sposób - chodzi w każdym razie o stery z miskami wpuszczanymi w główkę ramy o średnicy 44mm.

 

Co prawda niektórzy twierdzą, że to są stery semi-integrated, a dla nazwy "zintegrowane" rezerwują te, które osadzane są bezpośrednio w glówce ramy (stanowi ona jednocześnie miskę), ale jakoś coraz mniej ich jest (ostatnią ramą z takimi jaką widziałem był stary Versus).

 

PS. A te nie lżejsze (real z gwiazdką i topcapem ~95g), sporo tańsze a też na ACB??? http://www.velo.com.pl/php/produkty.php?m=1&k=17 tylko że nie ma loga WCS... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...