Skocz do zawartości

[rama carbon] ''przebarwienia''


Eazy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przyszła nowa rama 'wunglowa'. Pomyślałem, że skoro mam już te lekkie koła od Newmen'a to może warto się pokusić o złożenie jakiegoś lekkiego pomykacza MTB XC 29 :)

I teraz pytanie - rama jest w miarę jednolita kolorystycznie i jedynie na podsiodłowce od strony tylnego koła są takie carbonowe 'maziaje'. Czy to normalne, czy może nie domalowali w tym miejscu, albo jest to jakaś wada materiałowa? Cała reszta ramy wygląda ok. 

20190305_101542.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się przyczepili, no :ninja:

Proszę się rozejść, nic złego się nie dzieje. Stal wróci niebawem do garażu w innym wydaniu niż MTB (aczkolwiek nadal rowerowym), ale nie wszystko na raz ;) To po prostu kolejny 'projekt' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2019 o 10:42, Eazy napisał:

I teraz pytanie - rama jest w miarę jednolita kolorystycznie i jedynie na podsiodłowce od strony tylnego koła są takie carbonowe 'maziaje'. Czy to normalne, czy może nie domalowali w tym miejscu, albo jest to jakaś wada materiałowa? Cała reszta ramy wygląda ok. 

Tak wygląda surowy karbon pokryty tylko lakierem bezbarwnym. Te wszelakie ładne siateczki i włókienka to właśnie jest lipa, bo to tylko wykończenie, żeby ładnie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to zależy, jak się ułożyło w formie, poza tym taka formę smaruje się (chyba?) jakimś olejem, żeby nie przywarło, więc to może od tego. Mój stary KTM jest czarno-biały (przód biały, tył czarny), po bliższym przyjrzeniu się widać, że biały to lakier, natomiast czarny to kolor karbonu spod lakieru bezbarwnego. Na cienkich rurkach, gdzie są różne wyprofilowania nie widać tak bardzo tych niby-fluoryzujących plam, ale na większych powierzchniach i owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani forma ani olej 

Tak wyglada wykonczenie struktury karbonu. Jak zeszlifujesz caly lakier, bedziesz mial mniej wiecej podobny obrazek.

Tak jak jeden z postow powyzej, w tym miejscu nie malowali ramy kolorem, jest tylko bezbarwny lakier, przez ktory widac co jest pod nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...