Skocz do zawartości

[Naprawa] Przeskakiwanie łańcucha


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z rowerem (Kands Energy 1300). Podczas jazdy mogę używać tylko pierwszy bieg na korbie i 1,2,3,4 na kasecie. Przerzucenie na pozostałe biegi powoduje przeskakiwanie łańcucha, co w znacznym stopniu uniemożliwia jazdę.

Wymieniłem w rowerze tylną przerzutkę, łańcuch. Nic nie pomogło. Co może więc powodować ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, kasetę już zamówiłem. Mam jeszcze jeden problem. Gdy wrzucam na pierwszy bieg, przerzutka tylna chce mi wejść do koła. Z poprzednią przerzutką było tak samo, aż wkońcu doszło do wciągnięcia jej w szprychy. Myślałem, że się wygięła i to dlatego ale skoro dalej to występuje to nie mam pomysłu co może to powodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by ją tak wyregulować? W twoim przypadku trzeba wkręcić śrubę L. Zobaczysz jak się przesuwa wózek przerzutki, wkręć an tyle żeby nie można było wcisnąć ją ręką w stronę szprych i żeby łańcuch nie spadał.Oczywiście robisz to na łańcuchu na największej zębatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Daker napisał:

Gdy wrzucam na pierwszy bieg, przerzutka tylna chce mi wejść do koła.

W dniu 23.02.2019 o 12:58, Daker napisał:

 (Kands Energy 1300).

Wymieniłem w rowerze tylną przerzutkę, łańcuch. Nic nie pomogło.

Jeśli masz taką  acerę z dużymi kółkami,

 to niestety one mają luzy od nowości i bardzo lubią być mielone przez szprychy.

 doreguluj porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o przeskakiwanie lancucha, to już ktoś odpowiedział, ze trzeba wymienic kasetę.

Ja dodam tylko,z e znacznie lepiej, przy tanich lancuchach, jest wymieniac lancuch czesciej np co 1500km. Wtedy nie zdazy sie tak rozciagnac by zjechac kasetę, dzieki czemu kaseta posluzy dluzej.

Jezdzenie na 1 lancuchu bardzo dlugo moze tez szybciej zniszczyc nie tylko kasetę ale i korbę.

 

Co do regulacji, to w przerzutkach masz dwie srubki. Jedna reguluje Ci jak bardzo przerzutka moze wyhylic sie w górę, a druga w dół.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...