Rowerzyk Napisano 6 Stycznia 2019 Napisano 6 Stycznia 2019 Witajcie moi drodzy Byłbym bardzo wdzięczny gdybyście pomogli mi coś znaleźć, a mianowicie szukam hardtaila do około 4 tyś. z tym, że chciałbym aby miał sztywną oś z przodu i z tyłu, osprzęt deore lub lepszy, amortyzator wolałbym olejowy niż powietrzny, no i koło 27,5 bo 170cm wzrostu, no i to wszystko. Chiałbym tylko dodać, że nie szukam roweru na zawody, tylko bardziej do pośmigania rekreacyjnie, ale to już sprawa mniejszej wagi. Dlatego jeśli znacie jakieś modele warte uwagi z tego lub poprzednich roczników pasujące do owych wymagań, piszcie proszę, a bardzo mi pomożecie, a i może nie tylko mi jeśli ktoś będzie szukał czegoś podobnego :)
Gość Napisano 6 Stycznia 2019 Napisano 6 Stycznia 2019 Hardtail to określenie sztywnej ramy. Zapomniałeś jeszcze podać do czego masz zamiar używać roweru.
Rowerzyk Napisano 6 Stycznia 2019 Autor Napisano 6 Stycznia 2019 Sztywna rama czyli bez amortyzatora w niej? Bo ja to tak zawsze rozumiałem. Że tylko przedni amortyzator i to jest hardtail. Jeśli się mylę proszę o sprostowanie. Rower ma być typowy mtb, lasy, piachy itp.
Gość Napisano 6 Stycznia 2019 Napisano 6 Stycznia 2019 Hardtail to sztywna rama z amortyzatorem lub bez z przodu. Przejrzyj sobie definicję MTB i jakie rowery to tej kategorii należą i wróć z konkretną odpowiedzią Podpowiem: XC, Enduro, Trail, All Mountain
Rowerzyk Napisano 6 Stycznia 2019 Autor Napisano 6 Stycznia 2019 No to zgadzamy się co do definicji hardtaila. Nie szukam roweru do zjazdów czy do innej jednej konkretnej czynności, gdybym takiego szukał to bym napisał, szukam typowego uniwersalnego mtb, all terrain, ja raczej jeżdżę 70% offroad, miasto 30% tylko jeśli muszę.
Gość Napisano 6 Stycznia 2019 Napisano 6 Stycznia 2019 No czyli coś co jest określane jako XC, z skokiem amortyzatora 100mm. Gdybyś naciągnął trochę budżet to ja bym się zastanowił nad tym: https://www.decathlon.pl/rower-mtb-rockrider-920-275-id_8366869.html https://www.decathlon.pl/rower-mtb-xc-500-275-id_8405435.html Niestety wydaje mi się że już trochę późno jeżeli chodzi o polowanie na okazje.
Mod Team KrissDeValnor Napisano 6 Stycznia 2019 Mod Team Napisano 6 Stycznia 2019 Rower używany, więc próbowałbym się dogadać poza aukcją : https://allegro.pl/bulls-copperhead-3-27-5-2016-41cm-shimano-xt-2x11-i7644604389.html A może jednak 29" też wchodzi w grę ?https://allegro.pl/nowy-bulls-copperhead-3-lt-29-2x11-xt-2018-i7615776678.html O ile oczywiście wizualnie jest akceptowalny ( mała rama = duży slopping ), a i jest szansa, że rozmiar podejdzie ( można usunąć podkładki i zmienić mostek na krótszy w razie potrzeby ). Niestety oba wymienione nie mają sztywnej osi z tyłu, choć ważniejszy jest sztywny przód, a tu na pewno sztywności nie zabraknie, bo amor ma grube golenie i jest na osi boost. Za 5 k jest niegłupi karbon na osiach boost : https://allegro.pl/oferta/shockblaze-krs-pro-29-carbon-slx-2x11-manitou-7741093603 No i na koniec chyba najciekawszy ( znów próbowałbym się dogadać poza aukcją - Polbike jest dystrybutorem marki Diamondback ) : https://allegro.pl/diamondback-lumis-3-0-27-5-17-wyprzedaz-i7523639846.htmlskom25 Dec ma dobre warunki gwarancji, ale chciałbyś oglądać taką rurkę łańcuchową jak w tej 500 -tce ? Zgaduję, że chyba nie
Gość Napisano 6 Stycznia 2019 Napisano 6 Stycznia 2019 Ło Panie, dopiero teraz to zauważyłem A tyle czasu gapiłem się na smukłą górną i dolną rurę
Rowerzyk Napisano 6 Stycznia 2019 Autor Napisano 6 Stycznia 2019 Xc czyli uniwersalny mtb, dobrze wiedzieć. Nie poluję raczej na okazję, po prostu chcę znaleźć coś co mi odpowiada, jak będzie coś z tego rocznika to może nawet poczekam na jakąś promocję, ale wątpie czy wytrzymam na wiosnę ;p W używki wolałbym się nie bawić, karbon też nie wchodzi, w grę, wolę dopłacić do osprzętu niż do ramy, a aluminium wystarczy. A co do 29-tki to chyba nie bardzo, tak jak pisałem mam 170cm wzrostu więc... Kurde ten diamondback serio 8k jest wart? Tu jest karbonowa rama i powietrzny amor tak?
Mod Team KrissDeValnor Napisano 6 Stycznia 2019 Mod Team Napisano 6 Stycznia 2019 Jest karbon i niezły powietrzniak. Przy karbonie trzeba po prostu bardziej uważać z momentami dokręcania śrub ( wskazany klucz dynamometryczny ) i nie glebić zbyt mocno, a wszystko będzie OK 8 k to była cena katalogowa, ale powiedzmy, że te 4 k jest wart.
Rowerzyk Napisano 6 Stycznia 2019 Autor Napisano 6 Stycznia 2019 Aha, dzięki za rozjaśnienie, mimo tego raczej nie porywałbym się jeszcze na karbonówkę, może kiedyś jak będę miał z 6k na rower i będę bardziej doświadczonym jeźdźcem, bo teraz jednak te gleby się mogą przydarzyć bo spokojnie nie jeżdżę
Gość Napisano 6 Stycznia 2019 Napisano 6 Stycznia 2019 Szukaj czegoś co ma dobrą ramę, amortyzator i przyzwoite koła. Cała reszta to rzeczy eksploatacyjne lub łatwe i dość tanie w wymianie.
Rowerzyk Napisano 6 Stycznia 2019 Autor Napisano 6 Stycznia 2019 No tak, masz rację, na to na początku trzeba zwrócić uwagę. Nie bardzo wiem jednak jak rozróżnić dobre koła od tych słabszych. A tak poza tym to proszę o jeszcze jakieś propozycje jeśli macie.
Mod Team KrissDeValnor Napisano 6 Stycznia 2019 Mod Team Napisano 6 Stycznia 2019 Nie ma co liczyć na jakieś super koła w tym budżecie, ale na pewno im szersze obręcze, tym lepiej - no może bez przesady, ale jak np. miałbyś do wyboru 19 mm wewnętrznej szerokości obręczy vs. 23 mm, to lepiej brać te drugie, mimo że będą prawdopodobnie nieco cięższe ( choć reguły nie ma, bo te Volary w Lumisie są stosunkowo lekkie : https://bikeboys.pl/alexrims-volar-2-3-obrecz-27-5-tubeless-ready.html ), ale za to opona będzie się lepiej układała i łatwiej będzie ją zdjąć/założyć ( zwłaszcza jak pechowo akurat nie będziesz miał łyżek pod ręką ). Może łatwo mi mówić, bo nie mam karbonu, ale z drugiej strony ludzie się ścigają, czy to na szosie, czy to w MTB, a jakoś używają tego węgla Teoretycznie ramę na średnim kole łatwiej dopasować pod taki wzrost, ale z drugiej strony na 29" śmiga sporo niższych osób - kwestia właściwego dobrania rozmiaru ramy i być może po części wspomnianej wcześniej strony wizualnej, ale wbrew pozorom nie musi być jakoś tragicznie pod tym względem. Tu np. pani o wzroście 164 cm na ramie z podsiodłówką 42 cm : https://www.youtube.com/watch?v=lWu595CPw6U
Mod Team bogus Napisano 7 Stycznia 2019 Mod Team Napisano 7 Stycznia 2019 9 godzin temu, KrissDeValnor napisał: Dec ma dobre warunki gwarancji, ale chciałbyś oglądać taką rurkę łańcuchową jak w tej 500 -tce ? Zgaduję, że chyba nie Tak szczerze nie rozumiem o co chodzi z tymi tylnymi widełkami w Rockriderze. Są asymetryczne, co moim zdaniem w niczym nie przeszkadza, sądzę że gdyby znazek na ramie był inny to nikt by na to nie zwrócił uwagi. Proszę o rozjaśnienie
Mod Team bogus Napisano 7 Stycznia 2019 Mod Team Napisano 7 Stycznia 2019 Panowie, widziałem rower na żywo i na zdjęciach prasowych. Chyba ostatnią rzeczą na jaką zwróciłbym uwagę to asymertyczne tylne widełki. https://bikeboard.pl/artykuly,pokaz,cublp-rockrider-xc500-29 W artukule realne zdjęcia, wygląda o wiele lepiej niż na stronie decathlonu. Moim zdaniem propozycja godna rozpatrzenia.
Rowerzyk Napisano 7 Stycznia 2019 Autor Napisano 7 Stycznia 2019 Kriss, dzięki za info o tych kołach, a co do tej 500-tki to myślę, że to raczej kwestia gustu, i jeszcze ten mocny pomarańcz, co kto lubi, ja jednak wolałbym jeszcze coś zobaczyć i porównać
Rowerzyk Napisano 7 Stycznia 2019 Autor Napisano 7 Stycznia 2019 Tak przy okazji, bo nie wiem czy dobrze widzę, w tych decach ten pierwszy ma oś sztywną tylko z przodu, a wspomniana 500-tka ma obie sztywne tak?
Mod Team bogus Napisano 7 Stycznia 2019 Mod Team Napisano 7 Stycznia 2019 Tak, w 500 obie są sztywne, dodatkowo w XC500 jest boost z przodu.
Rowerzyk Napisano 7 Stycznia 2019 Autor Napisano 7 Stycznia 2019 No dobra, jak macie jeszcze coś wartego uwagi to piszcie proszę bo na tą chwilę do wyboru mam tylko ten rockrider 500, ale trochę za drogi bo aż 5k, no i wizualnie tak średnio.
Mod Team bogus Napisano 7 Stycznia 2019 Mod Team Napisano 7 Stycznia 2019 XC 500 w sklepach stacjonarnych Decathlon jest przeceniony o 10%, na 4499 PLN - przynajmniej w Katowicach (wersja na kołach 27,5").
clavdivs Napisano 7 Stycznia 2019 Napisano 7 Stycznia 2019 Panowie czytacie chociaż co autor napisał? cytuje "Chiałbym tylko dodać, że nie szukam roweru na zawody, tylko bardziej do pośmigania rekreacyjnie, ale to już sprawa mniejszej wagi." Karbon, boost, napęd 1xx, reba ...... kto dołoży do pieca lepiej. To wszystko kolegę obchodzi jak śnieg w Kirgistanie. Rowerzyk rzuć paroma propozycjami rowerów które Ci się PODOBAJĄ. Same założenia masz słuszne, chociaż pewnie będzie ci trudno spełnić co do sztynych osi, bo masz w lepszych ramach i amortyzatorach( czytaj droższych)
Rowerzyk Napisano 7 Stycznia 2019 Autor Napisano 7 Stycznia 2019 Dzięki wielkie za sprostowanie tematu, sam bym lepiej tego nie wyjaśnił. Właśnie co do tych sztywnych osi się obawiałem bo z tego co widzę, to nadal jest rozwiązanie dla rowerów, tak jak napisałeś na zawody, I stąd też takie propozycje. Rzecz w tym, czy są wogóle jakieś modele ze sztywnymi osiami, nie przeznaczone na zawody (tj. Odchudzone na siłę i z mocno sportową geometrią ramy przeznaczoną do osiągania lepszego czasu), bo tego właśnie bym nie chciał. Czyli podsumowując, czy jest jakiś model ze sztywnymi osiami nie przeznaczony do zawodów i z w miare porządnym osprzętem?
Gość Napisano 7 Stycznia 2019 Napisano 7 Stycznia 2019 56 minut temu, clavdivs napisał: "Chiałbym tylko dodać, że nie szukam roweru na zawody, tylko bardziej do pośmigania rekreacyjnie, ale to już sprawa mniejszej wagi." Karbon, boost, napęd 1xx, reba ...... kto dołoży do pieca lepiej. Aha, no to niech kupi Hexagona X1 skoro go nie interesują takie rzeczy. Sprzedawca ucieszy się z dodatkowej gotówki. Nie wiem o co Ci chodzi. Ma kupić badziewny rower bo interesuje go rekreacja? Za określoną kwotę dostaje określony sprzęt. Mamy mu celowo pokazywać gorszy na starych standardach bo nie interesują go zawody?
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.