Skocz do zawartości

[Opona] max 29x2.1 super przyczepna w warunkach zimowych


radm3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcę kupić oponę na przód najlepiej 29x2.0 max 29x2.1 (ogranicza mnie błotnik 56mm).

Opona ma być maksymalnie przyczepna z dostępnych na rynku. Wiem że bedą duże opory na asfalcie ale mi to nie przeszkadza.

Tempo zużycia opony też jest nieistotne.

Opona będzie zakładana w grudniu i zdejmowana w marcu :). Czasami będę musiał przejechać przez nieodśnieżony kawałek, będę też jeździł sporo po asfaltach, lodzie.

 

Zastanawiam się nad: 

1. Maxxis Beaver 29x2.0 exo tubeless

2. SCHWALBE DIRTY DAN 29x2.0 

3. Vittoria gato  29x1.9

Która z nich jest najlepsza?

Może macie inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guma bez kolca na lodzie to jakbyś wypuścił zalanego delikwenta w łyżwach na lodowisko; trudno to sobie wyobrazić póki się parę razy nie mlasnęło ciałem o taflę. Przejeździłem parę sezonów na nokianach z +\- 300 kolcami na gumę i mimo to nie miałem poczucia pełej kontroli na oblodzeniach np ścieżka rowerowa przy Wiśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, radm3 napisał:

 będę też jeździł sporo po asfaltach, lodzie.

W takich warunkach opona o rzadkim, terenowym, wysokim bieżniku będzie mieć gorszą przyczepność niż opona typu RaceKing/Smart Sam. Jak ma być bez kolców to bym szukał opony o bieżniku podobnej budowy do zimowej opony samochodowej. Coś w stylu Vittoria Gato2 https://esmtb.com/test-neumaticos-vittoria-gato/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...