Skocz do zawartości

[kaseta SunRace 11rz. 11-50T] problem z regulacją przerzutki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podzespoły :
zębatka przód 30T , łańcuch 11rz. 118 ogniw , kaseta SunRace CSMX 80 11-50T (stopniowanie 11-13-15-18-21-24-28-32-36-42-50) , przerzutka tył XT RD-M 8000 SGS.

Problem :
Troche nad tym posiedziałem i ...
Nie mogę wyregulować prawidłowego zrzucania łańcucha "od góry" kasety "na dół". Łańcuch jest zrzucany prawidłowo z zębatki 50 na 42 , klikam i jest dalej na 42 , klikam raz jeszcze i schodzi na 32. Płynnie omija 36. Dalej "do dołu" idzie poprawnie.
Przy zmianie zębatek "od dołu do góry" wszystko idzie płynnie.
Odległość górnego kółka wózka przerzutki do zębatki 50T ustawiona na maxa.
Próbowałem regulacji z łańcuchem o długości 116 ogniw - dzieje sie to samo.
Próbowałem regulacji z kasetą SunRace CSMX 8  11-46T - zmiana biegów bez problemu.

Czy Ktoś miał może taki problem ? I ewentualnie jak sobie z nim poradził ?
A może trzeba zastosować taki zestaw zmieniający ustawienie kółek w wózku przerzutki ?
Co o tym myślicie ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo stosuję taką metodę ustawiania takich napędów: zakładam łańcuch na największą zębatkę i korbę, dodaję jedno lub dwa ogniwa(FS) i skracam. Śrubę B wkręcam tak by górne kółko przy tej długości łańcucha było ok 5 mm od kasety na największej zębatce, dzięki temu na mniejszych będzie bliżej i zmiana będzie dokładniejsza i szybsza. Opisywany przez ciebie problem to prawdopodobnie składowa zbyt długiego łańcucha, krzywego haka i dużej kasety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2018 o 18:12, marekgda napisał:

XT RD-M 8000 SGS

wg specyfikacji shimano- max 46 dla 1x11. Kółko górne ma za małe przesunięcie od osi wózka i dlatego czasem się zwiesza. Pokombinuj z nieco krótszym łańcuchem.

https://bike.shimano.com/en-EU/product/component/deorext-m8000/RD-M8000-SGS.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...