Skocz do zawartości

[mufa suportowa] kross B7 pressfit lekko wchodzi


ore88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam trzeszczało mi coś w okolicach suportu myślałem że to wina łożysk i samego suportu  oddałem rower KROSS B7 2017 r do serwisu serwisant stwierdził że pressfit wyszedł ręką i mufa suportowa jest za luźna, zmierzył sofmiarką i są rozbieżność pomiędzy jedną a drugą stroną mufy. Poinformował mnie że to wada konstrukcyjna ramy czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem ?

Dodam ze rower jest jeszcze na gwarancji , dlaczego dopiero po 1,5 roku (zrobiłem nim około 800-1000 km') ta wada się objawiła i zaczęło trzaskać ? ubiegać się o reklamacje z tytułu rękojmy ? niestety z gwarancji krossowskiej nie mam możliwości się ubiegać ponieważ  co prawda zrobiłem pierwszy przegląd zerowy w serwisie autoryzowanym ale następny po roku zrobiłem w innym serwisie nieautoryzowanym krossa... po prostu nie widziałem że trzeba w autoryzowanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

Bezwzględnie trzeba to reklamować chyba, że chcesz  jeździć na rozwiązaniach druciarskich i partyzanckich (w efekcie nie masz pewności, że po zadrutowaniu łożyska suportu będą idealnie w osi co będzie rzutowało na ich przebiegi

Tylko w jaki sposób ? Gwarancja krossa czy rękojma u sprzedawcy ?

Co prawda zawiozlem rower tam gdzie kupowałem mechanik ma sprawdzić co i jak ? Mam przeczucie że będą chccieli mi wcisnąć kit dlatego chce byc przygotowany jakie mam możliwość reklamacji i jak to zrobić

https://www.superrowery.pl/pl/i/Gwarancja-5-lat-KROSS-2017-/29

W okresie trwania Przedłużonej Gwarancji, wymagane jest wykonywanie raz do roku przeglądu technicznego w autoryzowanej sieci serwisowej Kross lub autoryzowanym punkcie sprzedaży Kross oraz udokumentowanie przeglądu w Karcie Gwarancyjnej. Aktualna lista punktów serwisowych znajduje się na stronie http://www.kross.pl w zakładce SERWIS.

czyli gwarancja mi sie nie należy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

Powołaj się na wadę ukrytą polegającą na niewłaściwie obrobionym otworze w mufie ramy przez co nie trzyma wymiaru zgodnego ze standardem (o ile pamiętam, ale głowy nie dam sobie uciąć to 41 +0,01 - 0,04mm) i prawidłowy montaż suportu staje się niemożliwy.

oczekiwać  usunięcia niezgodności poprzez wymianę towaru na nowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ore88 napisał:

niestety z gwarancji krossowskiej nie mam możliwości się ubiegać ponieważ  co prawda zrobiłem pierwszy przegląd zerowy w serwisie autoryzowanym ale następny po roku zrobiłem w innym serwisie nieautoryzowanym krossa... po prostu nie widziałem że trzeba w autoryzowanym

Jeżeli jest taki zapis to jest nieprawny,

Ja bym uderzał jednak do krosa no bubel wypuślli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako rozwiązanie problemu jeżeli już wszelkie inne zawiodą, zaproponowałbym kupno wkładu suportu Token Ninja. Jest tam możliwość kupna suportu pod "wybite" mufy (oznaczenie bodajże C3). Średnica misek jest tam odrobinę większa przez co powinno wejść na wcisk, dodajmy, że całość mocno skręcasz więc powinno to rozwiązać problem trzasków.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Quell napisał:

Wada konstrukcyjna ?

Już raczej bym uwierzył,że przy nabijaniu pressfita ktoś dał ciała ,i rozjechał jedną stronę.

Tak źle, to się wbijać tego raczej nie da. Prędzej chyba miska BB30 by się poddała.
A jakiej marki suport jest zamontowany? Pamiętam że kiedyś jakiś plastikowy BB92 shimano też mi wypadał z ramy, ale winą był materiał misek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgłosiłem  to do Krossa

4 godziny temu, Brombosz napisał:

Pytanie jeszcze kto i jak to pomierzył, w ilu punktach i z jaką dokładnością. O ile dobrze kojarzę ten przypadek z innego tematu, to suport działał 1,5 roku. Tego typu wada fabryczna raczej ujawniłaby się szybciej.

 1/10 na średnicy   Suport się obkręca i leciutko wchodzi w mufe

Ujawniła by się wcześniej gdybym więcej jeździł a przejechałem ok 800 km.

Oddałem na gwarancje zobaczymy czy rozpatrzą pozytywnie , poinformuje w ciągu 14 dni

 

4 godziny temu, tomo63 napisał:

A jakiej marki suport jest zamontowany

sramowski pressfit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Quell napisał:

Już raczej bym uwierzył,że przy nabijaniu pressfita ktoś dał ciała ,i rozjechał jedną stronę.

 środek mufy jest bardzo ładny bez zarysowań wgięć itd. Mechanik powiedział że nie ma możliwości żeby to się wyrobił bo np nie było coś dokręcone Nie pamiętam dokładnie jaka była dokładna wartość mierzenia tylko co pamiętam że coś tam 1/10 na średnicy nie bardzo wiem o co chodzi

3 godziny temu, Sabarolus napisał:

To, że suport PressFit wchodzi lekko w ramę to wcale nie rzadki przypadek. Tyczy się to tak samo drogich i tanich rowerów. 

zgadza się serwisant mi powiedział że  już nie jeden miał taki przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć super dokładne narzędzie pomiarowe żeby stwierdzić różnicę w średnicy. Np. suwmiarka taka do 100 złotych zmierz sztycę, okaże się że nie trzyma podanych wymiarów. :D

Normalne jest że stary suport siedzi jak diabli a nowy wchodzi jak w masło. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są prawidłowo osadzone (bez luzu) to plastikowe miski ramie nic nie zrobią. Faktem jest, że w latach 2014-2016 bywało sporo luźnych PF ale łączyłbym to zdecydowanie z tolerancjami obieranymi przez producentów nie z obrobieniem się gniazd bo na nich pod warunkiem stosowania odpowiednich narzędzi i czystości nawet rysa się nie zrobi. Inną sprawa jak jest fabrycznie znikomy luz, wejdzie woda z piachem i to może faktycznie zrobić kuku ramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, eloo napisał:

właśnie to te plastikowe miski wyrabiają gniazda w ramie. Wszystko fajnie dopóki nie strzela ale jak już ktoś do tego doprowadzi to poza suportem skręcanym albo wklejaniem misek na stale nie ma sposobu

To jak mi uznają gwarancje wywalić odrazu suport srama i wstawić tokena ? zapobiegawczo żeby nie wyrobiło ramy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ore88 napisał:

To jak mi uznają gwarancje wywalić odrazu suport srama i wstawić tokena ? zapobiegawczo żeby nie wyrobiło ramy ?

Trudno powiedzieć, mi PF30 trzeszczało, że szlag trafiał, kupiłem suport skręcany (typu token) na cermaikach, ale jak temat ogarnąłem i użyłem pasty miedziowej (powinna być cynkowa) do montażu, to skręcany suport leży do tej pory na półce i czeka.
 

W twoim przypadku, chyba jednak poszedł bym w skręcany suport od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...