Skocz do zawartości

[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?


Rekomendowane odpowiedzi

Na początek zapytał bym ilu z Was NIE MA OŚWIETLENIA I DZWONKA ? Z moich obserwacji mistrzami sa szosowcy i gravelowcy. 

Bo mnie tacy wkurzaja po zmierzchu. 

Edytowane przez baca350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty, ziomek, to jest forum rowerowe, a nie dla frustratów za kółkiem. ;)

Po co mi dzwonek, skoro wg. przepisów i tak nie mam prawa go używać? :D Tzn. nie mogę nim dzwonić na pieszych, a to tak naprawdę jedyne jego sensowne zastosowanie, bo w aucie i tak nikt go nie usłyszy, a w lesie dziki raczej się nie za bardzo przejmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj tytuł tematu- co cię wkurza na rowerze?? A mnie wkurzają inni rowerzyści może tacy jak Ty? 

dzwonek jest jak najbardziej na pieszych i innych rowerzystów bo na kogo innego?? Wyprzedzając  kogoś dobrze jest zadzwonić ostrzegawczo. 

Będąc pieszym wkurzają mnie szosowcy i grawelowcy najbardziej bo gonią z prędkością dżwięku i łatwo o kraksę, na dokładkę wyprzedzaja często z prawej strony nieuki. 

  • +1 pomógł 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, baca350 napisał:

Będąc pieszym wkurzają mnie szosowcy i grawelowcy najbardziej bo gonią z prędkością dżwięku i łatwo o kraksę, na dokładkę wyprzedzaja często z prawej strony nieuki. 

Nie jeźdź środkiem drogi, to nie będą Cię wyprzedzać po prawej stronie.

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KNKS musze cie zmartwić nie wiem o kim piszesz Leon7877 niestety nie znam człowieka przykro mi .... 

Wybacz ale nie mam ochoty przekomarzać się bo ostatnio w sklepie rowerowym Pan mnie poinformował że nie nadaje się na rower bo jestem zbyt gruby :D 

więć jest zabawnie 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty @baca350 z Psiego Pola, przeczytaj temat jeszcze raz i spróbuj go zrozumieć. Temat sformułowany został jako "co cię wkurzyło" czyli dotyczy pojedynczego zdarzenia które zaistniało i wywołało irytację. Traktowany jest w dużej mierze "z przymrużeniem oka". Nie służy do opisywania skomplikowanych, dla zdrowych psychicznie jednostek, ciągów przyczynowo-skutkowych które w dłuższym okresach czasu powodują zaburzenia postrzegania rzeczywistości i rodzą dewiacje funkcjonalne, społeczne i normatywne.  Temat nie służy również do dzielenia się refleksjami na temat stanów frustracyjno-depresyjnych, których doświadczają nieprzystosowane do życia jednostki, obserwując ruch rowerowy. Z tym to bardziej do lekarza albo na grupę wsparcia. Tutaj nikt nie jest zainteresowany tym co masz do powiedzenia w w/w. temacie, bo dorobek na forum masz nikły a merytorykę na poziomie zera. Tutaj staramy się być względem siebie obiektywni i nie generalizować 😃. Jeszcze coś ?

20 minut temu, hehass napisał:

bo ostatnio w sklepie rowerowym Pan mnie poinformował że nie nadaje się na rower bo jestem zbyt gruby :D 

Wobec powyższego trzymam kciuki za rychły powrót do formy 👍😎.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KNKS 

Cytat

Wobec powyższego trzymam kciuki za rychły powrót do formy 👍😎.

Podziękować myślę że niebawem będzie lepiej a póki co kręcę na rowerze spinningowym po godzince dziennie i widać trochę mnie ubyło :) 

pozdrawiam 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2024 o 15:31, pecio napisał:

@Mentos , @sznib wydaje mi się ,że  zmieniły się przepisy i to samochód ma pierwszeństwo. U mnie na wszystkich DDR przecinających drogi powsadzali znaki ustąp pierwszeństwa. (oczywiście dotyczące  rowerzystów)

Skoro postawili znaki, to uporządkowali kwestię pierwszeństwa.

Odnośnie samochodów, to patrz niżej.

W dniu 2.08.2024 o 09:58, marcesco napisał:

Z dwa lata temu poprzedni rząd ukrył zmianę w innej ustawie, nie wiem czy resztkach covidowych. Rowerzyści stracili pierwszeństwo przejazdu na wyznaczonym przejeździe rowerowym.

Zmienili znaczenie/opis znaku "przejazd dla rowerów", gdzie był wpisany obowiązek ustępowania rowerom wjeżdżającym na przejazd:

$47 4.

Cytat

4. Kierujący pojazdem zbliżający się do miejsca oznaczonego znakiem D-6, D-6a albo D-6b jest obowiązany zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych lub rowerzystów znajdujących się w tych miejscach lub na nie wchodzących lub wjeżdżających.

W listopadzie 2021 ten punkt został wykreślony.

Niemniej zniesienie tego literalnego pierwszeństwa rowerzystów, nie daje z automatu pierwszeństwa kierowcom.
W tej sytuacji trzeba się odwoływać do przepisów ogólniejszych, jak np. zasady przecinania się kierunków.

Niestety ale jeżeli w prawie maczają palce tacy "eksperci" jak Dworak, to niestety przepisy w kwestii rowerów są psute.
Trochę dziwne, że po zmianie władzy jakoś cicho w tym temacie i żadna organizacja rowerowa chyba nie drąży tematu.

Tutaj przepisy powinny być dosyć proste:
- rowerzyści mają po prostu pierwszeństwo już w momencie zbliżania się do przejazdu, co powinno być zapisane w ustawie
- jeżeli miejsce jest niebezpieczne, z ograniczoną widocznością, to na zarządcy drogi ciąży obowiązek uporządkowania, choćby stawiając odpowiednie znaki nakazujące rowerzystom ustępować pierwszeństwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No dobra, wkurzyłem się.
Nowa opona, nowa dętka, trochę zabawy w założenie na obręcz ale wszystko ładnie weszło. pól godziny później - flak. No ok, może wentyl fabrycznie niedokręcony, poprawiłem, ale bez skutku.
Ok, bywa, może coś przyszczypałem. Dziurka znaleziona, opona obmacana i nic - cóż załatałem. Za godzinę flak...

W tygodniu nie było zbytnio czasu się bawić. Dzisiaj dałem nową łatkę - to samo flak...

Nosz 🤬
Łatki do ... lub nie wiem co jest grane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat Conti.
Dopiero pod wodą wyszło w czym rzecz - przebicie na wylot. Po zewnętrznej stronie łatwa do znalezienia, po wewnętrznej tak mała, że ciężko zlokalizować na sucho, niby czuć jak się wie gdzie, ale wypatrzeć do załatania nie idzie. Dałem sobie spokój z łataniem i wziąłem kolejną z zapasu.

Ciekawe czy da radę reklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zekker napisał:

Skoro postawili znaki, to uporządkowali kwestię pierwszeństwa.

Odnośnie samochodów, to patrz niżej.

Zmienili znaczenie/opis znaku "przejazd dla rowerów", gdzie był wpisany obowiązek ustępowania rowerom wjeżdżającym na przejazd:

$47 4.

W listopadzie 2021 ten punkt został wykreślony.

Niemniej zniesienie tego literalnego pierwszeństwa rowerzystów, nie daje z automatu pierwszeństwa kierowcom.
W tej sytuacji trzeba się odwoływać do przepisów ogólniejszych, jak np. zasady przecinania się kierunków.

Niestety ale jeżeli w prawie maczają palce tacy "eksperci" jak Dworak, to niestety przepisy w kwestii rowerów są psute.
Trochę dziwne, że po zmianie władzy jakoś cicho w tym temacie i żadna organizacja rowerowa chyba nie drąży tematu.

Tutaj przepisy powinny być dosyć proste:
- rowerzyści mają po prostu pierwszeństwo już w momencie zbliżania się do przejazdu, co powinno być zapisane w ustawie
- jeżeli miejsce jest niebezpieczne, z ograniczoną widocznością, to na zarządcy drogi ciąży obowiązek uporządkowania, choćby stawiając odpowiednie znaki nakazujące rowerzystom ustępować pierwszeństwa

Chyba nam chodziło o inne sytuacje. W każdym razie mnie o taką gdzie jest główna droga, wzdłuż niej DDR/CPR j jak ktoś z głównej skręca w prawo przecinając DDR/CPR to rowerzysta ma bezwzględne pierwszeństwo nawet zbliżając się do takiego przejazdu, zresztą najczęściej łączonego z przejściem dla pieszych. I mówię o takim bez sygnalizacji. Podobnie jakby tam były tory tramwajowe. A Tobie chyba chodzi o DDR, który po prostu przecina poprzecznie jakąś drogę bez znaków dla rowerzystów i niby wówczas to skrzyżowanie równorzędne i rowerzysta nadjeżdżający z prawej ma pierwszeństwo. Były takie przejazdy np. w KRK na Focha, ale już postawili tam stopy czy ustąp dla rowerzystów. To niebezpieczne i faktycznie zawsze taki goły DDR w poprzek powinien mieć znak chociaż ustąp pierwszeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2024 o 15:01, KNKS napisał:

A ty @baca350 z Psiego Pola, przeczytaj temat jeszcze raz i spróbuj go zrozumieć. Temat sformułowany został jako "co cię wkurzyło" czyli dotyczy pojedynczego zdarzenia które

A Tobie co sie stało?? Analizy logiczne robisz z nadmiaru wolnego czasu? Czy to ważne czy chodzi o jedno zdarzenie czy o typ zdarzeń?? 

Ważne jest to że wielu rowerzystów jeżdzi niczym ninja japoński powodując zagrozenie jak choćby dzisiaj po zmierzchu taki bez świateł i ubrany na czarno przejechał pasy bez zwalniania jakby mu sie należało. 

W dniu 2.08.2024 o 15:01, KNKS napisał:

 to bardziej do lekarza albo na grupę wsparcia. Tutaj nikt nie jest zainteresowany tym co masz do powiedzenia w w/w. temacie, bo dorobek na forum masz nikły a merytorykę na poziomie zera. Tutaj staramy się być względem siebie obiektywni i nie generalizować 😃. Jeszcze coś ?

Wobec powyższego trzymam kciuki za rychły powrót do formy 👍😎.

Kolego, mów za siebie a nie za innych, nie oceniaj po dorobku, i nie bądż prostakiem z ta merytoryką na poziomie zera. Czy to taki sposób witania na tym forum nowych uzytkowników ? I nie interesuj sie moja formą, pilnuj swego nosa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2024 o 14:32, Charvel napisał:

Nie jeźdź środkiem drogi, to nie będą Cię wyprzedzać po prawej stronie.

Piszę że jako pieszy. Od tego jest dzwonek by pieszy wiedział że ma rower za plecami i by trzymał sie prawej strony. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2024 o 21:07, Martinus_vm napisał:

 

Nie do końca rozumiem tą fascynację rozbijania butelek piwa czy innych trunków o chodnik. Sam byłem w życiu kilka razy nieźle wstawiony i zawsze ostatkiem sił i rozumu starałem sie zachowywać mega poprawnie, tzn żadnego wrzasku, sikania pod ścianą czy rozbijania czegokolwiek o chodnik. 

 

To jakiś atawizm. Chamy tak mają. I nic im nie zrobisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2024 o 22:55, baca350 napisał:

Piszę że jako pieszy. Od tego jest dzwonek by pieszy wiedział że ma rower za plecami i by trzymał sie prawej strony. 

 

Jak chodzisz tak i jeździsz. Trochę za dużo jeżdżę byś wciskał mi opowieści, że jako pieszy chodzisz jak Ci się podoba, a na rowerze nagle przyklejasz się do prawej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2024 o 17:17, Mentos napisał:

Chyba nam chodziło o inne sytuacje.

Jedna rzecz, to tak jak piszesz skręcający z drogi wzdłuż której jest ddr.
Jednak sznib połączył to także z wyjazdem z poprzecznej, co prawdą już nie jest.
Tak samo nie jest prawdą, to co pisał pecio.

W dniu 3.08.2024 o 17:17, Mentos napisał:

zawsze taki goły DDR w poprzek powinien mieć znak chociaż ustąp pierwszeństwa

To zależy.
Jeżeli ddr jest wzdłuż głównej, to boczne powinny mieć nakaz ustąpienia rowerom.
Jeżeli ddr przecina główną, to dla rowerów powinny być stopy, czy nakaz ustąpienia.

Tutaj duża rola zarządcy drogi, żeby organizację i znaki zrobić sensownie. Niestety jest to rzadkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zekker  "Jeżeli ddr jest wzdłuż głównej, to boczne powinny mieć nakaz ustąpienia rowerom."  U mnie w tej sytuacji właśnie na wszystkich DDR jest nakaz ustąpienia pierwszeństwa samochodom.   Stoją stosowne znaki a nawet "niebieskie majstry"  raz zwróciły mi uwagę jak sobie beztrosko waliłem przed siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2024 o 14:42, hehass napisał:

ostatnio w sklepie rowerowym Pan mnie poinformował że nie nadaje się na rower bo jestem zbyt gruby

Dobre! Nawet jeżeli to prawda, to mówić to do klienta który przyszedł coś kupić to jednak jakby strzał w stopę. Myślałem, że takiemu sklepowi powinno zależeć żeby coś sprzedać, a nie mówić że pan to idź stąd bo jesteś pan za gruby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. Producenci rowerów podają max obciążenie - wagę rowerzysty. Jeśli do jego uszkodzenia dochodzi w wyniku przekroczenia tego limitu a klient przychodzi do sklepu to reklamować, to wyobraź sobie teraz sytuację i problemu w jakim jest sprzedawca. Być może już to przerabiał.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...