Skocz do zawartości

[klamkomanetki]Alivio czy Deore?


starowka3

Rekomendowane odpowiedzi

Problem wygląda tak. W rowerku mam Starą Deore Xt 8rz.(jest w idealnym stanie;) Przez zimę chce ulepszyć rower. Pierwszy punkt to zakupienie klamkomanetek. Mam do wyboru Alivio albo Deore. Cena 105 i 115zł. Zaznaczam że chce klamkomanetki. Słyszałem opinie a klamkach Alivio że szybko łapią luzy;( Deore są lepsze. Dlatego pada wybór na Deore.

 

Cały napęd zaczyna się kończyć (oprócz przerzutek) dlatego myśle o wymianie kasety korby i łańcucha na te z rodziny alivio. Odpowiada mi kaseta(8rz). Teraz mam wolnobieg 7rz. Musze więc także kupić piaste pod kasete. Chwilę jeździł bym ewentualnie na 9rz manetkach i 7rz wolnobiegu. Później zostanie tylko jeden pusty bieg. Czy dobrze myśle?? Czy to dobra decyzja??

 

Wiem, że to nie ten dział, a nie chce robić nowego Topica w dziale Hamulce. Mam jeszcze dylemat jakie hamulce wybrać...

Alivio albo Avidy SD3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupić kasetę 8 rzędową to nie możesz kupić klamkomanetek Deore bo one są pod 9 biegów i zmiana przełożeń nie będzie działać prawidłowo. Będziesz więc musiał kupić klamkomanetki Alivio. Ja używam Alivio (model z 2005 roku) i po ponad 7000 km nadal działają i wyglądają jak nowe - żadnych luzów na klamkach też nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki... Miał bym niezły...

Dobra biore alivio. Ale czy one będą współpracować z wolnobiegiem 7rz. Był o tym temat, ale nie wiem jak się skończył.

 

Jeszcze tylko te hample...

http://allegro.pl/item139524902_hamulce_v_...uper_cena_.html

albo

http://allegro.pl/item139965800_komplet_ha...ivio_altus.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj klamko manetek, to by był błąd twojego życia. A dlaczego? Więc gdy w przypadku złamania klamki byś musiał wymienić całą manetkę a tak to wymienisz tylko klamkę.

Bez przesady. Od kiedy to klamki są tak podatne na awarie typu złamania? To są awarie bardzo sporadyczne więc wg mnie raczej nie ma sensu takim czymś sobie głowy zawracać, a nawet jakby nam się to zdarzyło to stratni będziemy góra 20 zł a zyskać możemy w sumie więcej bo przy klamkomanetkach mamy troszkę odchudzony rower, więcej miejsca na kierownicy no i w przypadku braku awarii kilka-kilkanaście złotych do przodu więc ryzyko warte gry :036:

No ale wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby na klamkomanetkach rower był uszkodzony, to (bynajmniej)połowa roweów na light-bikes była by na klamkomanetkach!

Ogołnie lepiej jest miec manetki i klamki osobno, pozatym klamki AVIDa to bajka. Gdybys tak chciał tarcze sobie załozyć,albo np. Magure HS,to musisz kupic dodatkową manetke zamaist klamkomanetki i znow zaczynały by sie problemy.

Jak masz kase kup osobno,jak szkoda kup razem(chociaz to 2 rower,a wiec ja bym w niego tak nie inwestował i kupił klamkomanetki)

Codo hamulców,to ja bym wybrał SD3, mam SD& (ze wzgledu na wagę) i jestem bardzo zadowolony, SD3 mają podobnę budowe, tylko brak wymiennych okładzin,a wiec praca powinna byc bardzo dobra.

Nie zapomnij tez o dobrych pancerzach(szczególnie do hamulców, od siebie polecam - Accent Supreme - dopiero wtedy zobaczysz ja działaja hamulce)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, mi nie zależy na wadze... Pare gram to nic, zwłaszcza że mam stalową rame;/ Ale i tak jestem zadowolony:)

Zależy mi na kasie, a rowerem nie będe na pewno jeździł, kiedy będzie mokro wiec w tarcze nie będe iwestował. Pozatym szkoda amorka męczyć tarczówką;) Wybieram wiec Klamkomanetki Alivio.

Zdecyduje się chyba też na hample Alivio... Mam jeszcze nie zniszczone kostki Corratec (w razie czego):P

Później kupie sobie klocki z wymiennymi okładzinami xtr(okładziny na 2koła 25zeta) i jakoś będzie. Ja ten rower chce zrobić przez okres zimowy, żeby był "fajny" (w szerokim tego słowa znaczeniu). Jak będe miał RR 8.1 to nie będe go(teraz co mam roweru) używał do ostrej jazdy, tylko jeździł na nowym. Dlatego nie potrzebuje aż takich dobrych komponentów...

Myśle nawet nad klamkomanetkami STEF- 50 (to te altus/acera), ale raczej Alivio;)

W sobote będe miał 200zeta :D to zrobie zakupy:D

 

Pozdrawiam, MArcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już zupełnie nic nie wiem :030: No może tylko tyle że mam nie kupować Deore:)

Nie no podobają się mi Alivio i je na 97% biore, ale co z hamplami... Ma ktoś je na forum??

Te avidy 3?? Alivio ma dużo osób i raczej są o nich pozytywy. Naj;epiej jakby znalazł się ktoś, kto miał te i te ;)

 

Zależy mi na bajku, bo w przyszłym zesozenie do maja musze na nim jeździć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te avidy 3?? Alivio ma dużo osób i raczej są o nich pozytywy. Naj;epiej jakby znalazł się ktoś, kto miał te i te ;)

 

a wyszukiwarka gryzie?

 

na dole strony masz szukajke

wpisz Avidy

zaznacz forumrowerowe.jgc.pl

kliknij wyszukaj

 

i czytaj czytaj czytaj

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem juz... Ale zawsze wpisywałem Avid, a nie Avidy. Znalazłem jedną wypowiedź, która chyba mi już wystarczy;)

 

 

 

Mam srama7,0 oraz 5,0 - teraz zakupiłem "tylko" Avida3,0 z Allegro dla samych szufladek, których nie miałem w 5,0 i co stwierdzam:

sram 5,0 uważam za lepszy od 7,0 ze względu na większą sztywność i lepszą regulację;

Avidy 3,0 chciałem tylko przetestować, bo sądziłem, że będą gorsze od s5,0 - ale zostaną jednak na jakiś czas z prostej przyczyny - są lepsze!

Więc polecam Avidy!

 

 

Ok, biore Avidy, tylko powiedzcie mi jeszcze co znaczą te szufladki;)

Chciałbym żeby ktoś mi pokazał na tych foto co w aukcjach te szufladki.

 

Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szufladki to pewnie klocki z wymiennymi okładzinami. Ale z tego co sie oreintuje to te z allegro mają zwykłe klocki,wiec nici z szufladek. Szufladki sie zaczynaja od SD7. Fryta chyba opowiadał o jakichs uzywanych SD3, w których ktos już wymienił klocki.

 

Tak jak mówiłem - AVID - górą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...