Skocz do zawartości
  • 0

wymiana suportu i korby w starym rowerze


Gość Michał

Pytanie

Gość Michał

Cześć,

Mam stary niemiecki rower marki Kettler z aluminiową ramą. Z tyłu 3 biegowy sachs, z przodu stary rozkręcany suport z wkręcanymi miskami. Chciałbym wymienić suport na zintegrowany maszynowy wkład.

Na ile się zorientowałem jest to standard brytyjski - obydwie miski wykręcam w kierunku tylnego koła, tak samo jak pedały. Długość osi bez gwintów to ok 118mm. Suportów tego typu jest mnóstwo w sklepach, ale wszystkie mają podaną długość mufy 68mm. U mnie mufa ramy ma dokładnie 65mm. Czy suport 68 będzie pasował? Domyślam się że różnica może wynikać z tego, że wkład lekko wystaje z każdej strony, ale chciałbym się upewnić.

Kolejna sprawa to korba. Jest to 46T mocowane oczywiście na kwadrat. Chodzi mi po głowie jakieś rozwiązanie oparte o wielowypust, a jednocześnie budżetowe. Nie mogę niestety znaleźć żadnych jednorzędowych ocatlinków, a na HT mnie nie stać. Czy moglibyście podpowiedzieć jakieś ciekawe rozwiązanie? Nie zależy mi na 46T - zawsze mogę wymienić tylną zębatkę żeby utrzymać przełożenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...