Skocz do zawartości

[shimano bębenek] zacina sie


Suchy95

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam, mam problem z bebenkiem z koła shimano na trzy zapadki i sprezynke. Rozebralem go jakiś czas temu w celu wymiany sprezynki. 

Wszystko złożone nasmarowane, pojeździ z dwa dni i zaczyna ciężko chodzić, podczas jazdy stawia opór, luzuje się łańcuch i wtedy spada. 

Trzeba go rozkręcić poluznic śrubę co jest na taki klucz na dwa bolce we wnętrzu bebenka, złożyć i znów z dwa dni chodzi. 

Ta śruba się sama dokreca podczas jazdy i zaczyna bębenek się słabo kręcic. Ma ktoś pomysły co z tym zrobić? 

IMG_20180705_225040.jpg

Napisano

Musiałeś dać za mało podkładek, bo przy prawidłowej ilości to skręca się go na maksa i zostaje naprawdę minimalny luz i nie ma cudów, żeby się luzowało. Tam nie ma innej kontry i albo dokręcasz do oporu, albo będzie się luzować.

Napisano
7 godzin temu, Suchy95 napisał:

Jak dać ta podkładkę? 

Wykręć miskę z bębenka i włóż te podkładki które tam były. Jest jeszcze alternatywa, udaj się do serwisu rowerowego.

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...