Skocz do zawartości

[przerzutka] alivio rd-m410 na altus rd m-370 problem


maciej93z

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem wymieniłem starą alivio na nowego altusa i mam problem, przerzutka nie reaguje praktycznie na manetkę przerzuca tylko z 28 na 24 raz sie udalo zejsc do 21 (kaseta 11-32 acera) 

czy to wina manetek ( stare alivio na 8 biegów)?

czy to może zły montaż ( po prostu odkręciłem starą i włożyłem nową, podpinając starą linkę).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jeśli zmieniałeś przerzutkę to powinieneś zmienić też linki i pancerze . Koszt niewielki , a nowe zawsze będą działać lepiej . Ale raczej nie w tym problem ( jeśli na starej przerzutce działało )  . Zacznij od regulacji . W necie jest sporo filmów jak to zrobić . Sprawdź też czy pancerze nie wyskoczyły w czasie wymiany ze swoich mocowań do ramy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poprawnie zamontowałes przerzutkę, linka luźno porusza się w pancerzach ( nie zaszkodzi wymienić minimum tego ostatniego pancerza lub wszystkiego ) to pozostają tylko ograniczniki. ( te dwie śrubki obok siebie w przerzutce ) Muszą być odpowiednio wykrecone/wkrecone bo jedna z nich odpowiada za pracę w okolicach najmniejszej koronki a druga za największą koronkę. Oczywiście trzeba zacząć od najmniejszej koronki na luźnej lince. Dopiero później naciągasz odpowiednio linkę i przerzucając w górę do największej koronki ( rób to na środkowej z przodu ) regulujesz max wychylenie przerzutki drugą śrubką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...