Skocz do zawartości

[Dystans] pomiar


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw rower pionowo, wentyl w przednim kole ustaw na samym dole, zaznacz kreskę na ziemi na wysokości wentyla, dociąż rower symulujac jazdę na nim, przetocz rower o pelen obrót koła, znowu zaznacz na ziemi gdy wentyl będzie w najniższym położeniu, zmierz odległość pomiędzy śladami na ziemi i wpisz do licznika w milimetrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To trasa chyba w większości asfaltowa i niezbyt kręta, więc rozjazd między aplikacją na smartfonie, a licznikiem nie powinien być duży, a przynajmniej mniejszy niż gdybyś kręcił się mocno w pofalowanym, czy górzystym terenie.
Niektóre tabele dla 26 x 1,75 podają 2070, ale masz przynajmniej pewność, że licznik nie powinien zawyżać.
Można zmierzyć samemu, ale jest parę zmiennych czynników mających wpływ na realny obwód toczącego się koła, więc +/- 1 cm można sobie darować, bo to nie mechanika precyzyjna, ani loty w kosmos :icon_lol:
EDIT
W jednej z tabel widzę nawet 2020, a 2050 podają dla 26 x 1,95 , więc orientacyjnie powinieneś jednak zmierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak panowie ale chodzę też z kijkami -nordic walking i zawsze chodzę te samą trase i ten sam odcinek i endomondo za każdym razem pokazuje inny dystan raz 8,55km innym razem 8,86 .Ja patrzyłem w tabele od licznika jak miałem opony 26x1,95 to nie było dla nich nic podane ale było dla 26x1,75 więc tak wpisałem jak w tabeli 2050. Chyba nie będę zachodził w głowe o parę metrów czy o 1km. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy można pisać, że gps ma losowe błędy zliczania dystansu.

Przede wszystkim pomiar jest obarczony błędem, raz mniejszym, raz większym (kwestia jakości sygnału).
Na to nakładają się algorytmy wygładzania/uśredniania pozycji, które wprowadzają dodatkowe błędy.

Wygrzebane z notatek (gps MainNav MG-600b):
-licznik 44,5km
-gps 38km
-przeliczona trasa z gps 43,09

Innym razem było odpowiednio:
31,5 30 31
27,5 24,2 26,08
72,9 67,4 71,8
94,05 83,9 90,93

Obecnie z garminem nie ma większych różnic między tym co zlicza na bieżąco, a co na komputerze z trasy ale nadal jest to mniej niż zwykły licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...