Skocz do zawartości

[lancuch,korba,kaseta] Jak to zrobic?


wiruq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem. Urąbalem hak i chcialem zrobic tak by nie bylo przezutki i skrocic lancuch.

Tzn. lancuch 8 biegowy, korba 2 i chce zeby byl 5 bieg. Po zrobieniu wskakiwal mi na 4, Co mam zrobic zeby nie bylo luzow i nie wskakiwal na inny bieg? musze wymienic piaste czy co ?? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary ale zamotales, maslo maslane ;)

mozesz bez napinacza, tylko musisz kupic pologniwa do lancucha (konia z rzedem temu co kupi takie cos w polsce :036: ), albo sam takie cos wykonac...powodzenia. A lancuch na 9 biegow jest wezszy od 8, wiec bedzie mial chyba krotsze piny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie piasty do jak to powiedziałeś "góralów" :), np taka: http://allegro.pl/item138640878_piasta_sin...treme_shop.html

ale nawet jak zmienisz piaste na typowo single speed'ową to i tak nie obejdzie się bez napinacza (najlepiej taki montowany na haku przerzutki, który byś musiał dokupić), ewentualnie możesz zrobić napinacz z dowolnej przerzutki, a idelna do tego by była przerzutka z krótkim wózkiem i mocną sprężyną (np. Shimano Sora), chłopaki już Ci to wałkują od dłuższego czasu, no chyba że akurat będziesz miał farta i po skróceniu wyjdzie optymalna długość łańcucha ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widizałem dzis na allegro takie pół ogniwo, koles napisał ze słuzy to do precyzyjnego ustawienia długości łańcucha np. jesli bylby za krótki dla singlespeeda, kosztowało to 3.5zł i za cholere nie moge tego znaleźć na allegro juz, widziałem to rano, zabierałem sie za pisanie posta i cos mi forum nie chciało dobrze działac i juz nie moge tego znaleźć, zaraz poszukam jeszcze raz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze bym sie pobawil rozkrecajac ten wolnobieg (to ci wolnobieg czy kaseta? :) ) i wywalil nie potrzebne zebatki.

edit :) :

znalazlem aukcje allegro z pologniwami:

http://allegro.pl/item138844912_halfilnki_...io_okazja_.html

 

o widzisz, a ja tego szukałem tak długo, i nie przypuszczałbym ze to przy BMX było, kurde po co ja BMX ogladałem :)

tak czy inaczej ciekawe rozwiazanie i bardzo tanie, a ktos pisał na forum ze nie mozna tego w Polsce dostac, a tu prosze jest i to tak tanio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...