pand0ra Napisano 27 Kwietnia 2018 Napisano 27 Kwietnia 2018 Witam, potrzebuję na szybko i tanio kupić hamulce MTB, zamiast fabrycznych tarczówek mechanicznych Promax DSK-320. Klamki jakie są w tym rowerze wyglądają tak - http://sklep.ottlik.pl/images/klamki alu do tarczówek.JPG Tarcze - https://rowertak.pl/pol_pl_Tarcza-hamulca-PROMAX-160mm-331_1.jpg Znalazłem takie: 1. https://www.olx.pl/oferta/hamulce-tarczowe-mechaniczne-force-szosowe-cx-gravel-CID767-IDtToUf.html - podobno nie będą działać ze zwykła klamką v-brake? 2. https://www.olx.pl/oferta/hamulce-tarczowe-mechaniczne-tektro-mira-tarczowki-avid-bb7-bb5-CID767-IDtyF4F.html - też do CX, pewnie tak samo jak poprzednie? 3. Używane hydrauliczne Shimano M396, nie ciekną, zalane, bez tarcz, trochę poobcierane, za 100zł. 4. Nowe Shimano M315, bez tarcz, zalane, cena 165zł. Czy tarcze Promax będą działały z hamucami hydraulicznymi Shimano? Wiem, że Shimano czasem stosuje wąskie tarcze. Hamulce dla kobiety, do zwyczajnej jazdy, byle działały.
Prz Napisano 27 Kwietnia 2018 Napisano 27 Kwietnia 2018 Tak, hamulce przełajowe wymagają innych klamek ze względu na różnicę w ciągu linki. Z mechaników polecam Avid BB7, lepsze od tanich hydraulików. Ale chyba nie zmieścisz się w budżecie.
pand0ra Napisano 27 Kwietnia 2018 Autor Napisano 27 Kwietnia 2018 Czyli 1 i 2 odpadają. Szukam jak najtańszych i tylko z tych które podałem, bo są dostępne w okolicy, a nie mam czasu na przesyłkę.
pand0ra Napisano 27 Kwietnia 2018 Autor Napisano 27 Kwietnia 2018 Zostały takie: 1. http://allegro.pl/zestaw-hamulcow-shimano-br-m369-przod-ty-i7308729687.html 2. https://www.olx.pl/oferta/hamulce-hydrauliczne-avid-elixir-CID767-IDtThgN.html 3. https://www.olx.pl/oferta/hamulce-tektro-CID767-IDtaJpw.html 4. https://www.olx.pl/oferta/hamulce-hayes-mx5-CID767-IDtHIAF.html 5. http://allegro.pl/hamulce-hydrauliczne-hamulec-shimano-m315-p-t-i6893111191.html
Gość Napisano 27 Kwietnia 2018 Napisano 27 Kwietnia 2018 Bierz hydrauliczne, nieporównywalnie większy komfort od mechanicznych. Ja 3 sezony jeździłem na M396 i złego słowa powiedzieć nie mogę.
abdesign Napisano 27 Kwietnia 2018 Napisano 27 Kwietnia 2018 Bierz nowe shimano nawet jeśli mają być niższej grupy. Gwarancja, suche niezatłuszczone i niewytarte klocki są warte tych 50zł. W działaniu, sile, modulacji, jakości - wszystkie shimano poniżej deore (chociaż samo deore do wyższych grup aspiruje tylko klamką, zacisk maja porównywalny do 3xx i 4xx) są dokładnie takie same. A co do grubości tarczy: niższe modele shimano 2mm wyższe 1,8mm. Więc 3xx i 4xx bez problemu pożenisz z tą tarczą od promaxa
phoe Napisano 27 Kwietnia 2018 Napisano 27 Kwietnia 2018 Shimano te tańsze modele mają małą siłę hamowania, ale pewnie nie potrzebujesz mocnych hamulców to raz, 2 jesteś pewnie lekka to też tragedii nie będzie.
pand0ra Napisano 27 Kwietnia 2018 Autor Napisano 27 Kwietnia 2018 Hamulce nie dla mnie (dla znajomej), ja wiem, że hydrauliczne są ogólnie lepsze, ale wymagają więcej uwagi. Tak jak mówię szukam w miarę niezawodnych i tanich. Osobiście najbardziej podobają mi się tektro, bo nie są mocno pokiereszowane, ale tylny przewód będzie chyba za krótki. Większość widzę poleca Shimano, teraz pytanie czy warto brać nowe, tu znów problem bo fabryczne przewody są mega długie.
abdesign Napisano 27 Kwietnia 2018 Napisano 27 Kwietnia 2018 Tak naprawdę nikt nie poleca ani tanich tektro ani tanich shimano ani tanich avidów... ale z podanych przez Ciebie różnych tanich chmulców ja bym wybrał nowe - z powodów już raz opisanych. Tak - warto kupić nowe, zmierz przewody które masz obecnie, bez problemu znajdziesz na allegro ofertę z przycięciem na wymiar przewodów w cenie.
pand0ra Napisano 27 Kwietnia 2018 Autor Napisano 27 Kwietnia 2018 Tyle, że ja potrzebuję hamulce na poniedziałek, a nikt mi ich nie dowiezie z allegro, dlatego tylko te co podałem
Track Napisano 27 Kwietnia 2018 Napisano 27 Kwietnia 2018 Bierz nowe M315, ja jeżdżę po płaskich terenach i siła hamowania jest dla mnie wystarczająca a ważę sporo, bo lekko ponad stówkę Podstawowe tarcze też nie są przesadnie drogie SM-RT26 kosztuje w granicach 20 zł
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.