Skocz do zawartości

[suport] czy da się naprawić?


Cybula

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! z góry przepraszam jeśli taki temat juz był, ale przegladarka nie chciala mi dzialac a ma mam czasu przeszukiwac 60 stron postow... :/ Równiez e - book o serwisowaniu rowerow nie odpowiedzial w pelni na moje pytanie. A więc

Zauwazylem niedawno luzy na korbie - moglem nia ruszac na boki. nie jest to kwestia pedalow bo one się nie ruszaja. Suport nie wydaje tez zadnych niepokojacych odglosow podczas jazdy. Wiem, ze jest to poprostu zwykle zuzycie, ale czy nie da sie tego jakos naprawic?

I drugie pytanie : czy jezdzac na poluzowanym suporcie moge uszkodzic jarzmo (tam gdzie sie go wkreca)? nie wiem, czy bede mial czas teraz wymieniac cokolwiek, a codziennie jezdze do szkoly rowerem... jak nie pojade to od razu dol i zle oceny B).

Mam Unibika Evo 05 z suportem TH 7420ST (tak bylo napisane w katalogu... nie wiem co to znaczy :/ ). Przebieg - ok. 6500km od roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim poruszaniu się całej korby na boki częstą przyczyną jest poluzowanie jednej z misek suportu. Spójrz na nie kiedy bęziesz poruszac korbą. Jeśli się porusza to nie proboj na niej jeździć bo zerwiesz gwint na misce albo w gorszym przypadku w ramie. Także czym prędzej dokręć je w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zauwazylem niedawno luzy na korbie - moglem nia ruszac na boki. nie jest to kwestia pedalow bo one się nie ruszaja.

 

Jeżeli jest luz lewej i prawej korbie (najłatwiej to wyczuć chwytając jedną ręką ramę a drugą sprawdzać ramię korby) to oznacza na 95% zużycie środka suportu - łożyska są wyrobione i masz luzy na ośce.

 

 

I drugie pytanie : czy jezdzac na poluzowanym suporcie moge uszkodzic jarzmo (tam gdzie sie go wkreca)?

 

Miejsce w które wkręca się wkład to mufa suportu. Jeśli masz luz na ośce suportu możesz jeździć dalej na takim - ramy nie uszkodzisz.

A jeśli masz poluzowane miski suportu (w co wątpie, lekkie poluzowanie miski raczej nie powoduje odczuwalych luzów na korbie) należy je dokręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...