Skocz do zawartości

[Kaseta] Przeróbka szosowej kasety 11 rzędowej na 10


radm3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem składam przełaja i na bębenku Novatec CB-A2-SMN11S-AL nie mieści się kaseta szosowa 11 rzędowa  Shimano Ultegra CS R8000 11-28. Nakrętka ma 4mm gwintu a z tą kasetą łapie jedynie za 2mm. W temacie który zalinkowałem są zdjęcia z kasetą i bębenkiem.

Wpadłem na pomysł że na razie wyjąłbym zębatkę 13 a podkładkę 2mm (która była między nią a 12) dałbym na koniec kasety za największą zębatkę (28-kę).

Miałbym wtedy stopniowanie 14 -12 -11 :(. Zębatki 28 nie mogę zdjąć bo jest znitowana z 3 ostatnimi. Czy da się ustawić klamkomanetki Shimano Ultegra r8020 11 rzędowe aby zadziałały z tak przerobioną kasetą 10 rzędową? Przerzutka tylna to rd-r8000-gs.

W przyszłości kupiłbym inną piastę z innym bębenkiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, gtb napisał:

Zębatki na kasecie są tak skonstruowane aby prawidłowo współgrały przy zmianie przełożenia z sąsiadującymi , zabranie pośredniej może upośledzić zmianę biegów.

Gdyby nie to, to ustawiając odpowiednio zakres przerzutki powinno być ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idź tą drogą. @gtb dobrze Ci radzi. Nawet zamiana koronki na taką o takiej samej ilości zębów, ale z kasety o innym stopniowaniu np. włożenie koronki 12-tki z kasety 11-34 do kasety 11-28 kończy się skakaniem łańcucha po kasecie i rozstrojem nerwowym. Nie mówiąc o tym, że będziesz musiał się zdecydować na ustawienie przerzutki tylko na jedno poprawne skrajne położenie, albo na 11-kę albo na 28-kę, bo jeżeli poprawnie ustalisz obie skrajne to na środkowych koronkach łańcuch będzie tańczył. Więc, przy jednym dobrze ustawionym skrajnym położeniu, jak często zdarzy Ci się zapomnieć i pociągnąć manetką na 11 przełożenie którego kaseta nie ma? Może nieczęsto, jeżeli świetnie kontrolujesz pozycję łańcucha na kasecie, ale jak już się zdarzy, to będziesz klął wyciągając łańcuch zakleszczony między kasetą i szprychami, albo między kasetą i hakiem przerzutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...