Skocz do zawartości

[Pomysł] Pomysł na portal


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dłuższego czasu zastanawiam się jaki ciekawy portal można założyć w internecie aby był ciekawy i unikalny. Po wielu próbach szukaniu w google jeszcze nie udało mi się znaleźć portalu w którym można było by się umawiać na wycieczki rowerowe. Pomysł mam taki aby każdy rowerzysta miał swój profil i wprowadzał swoje trasy rowerowe na początku tylko z skąd - dokąd liczba kilometrów i czas w jakim trasa została przebyta. Można to nazwać taki swój licznik rowerowy, ale będzie to służyło do analizy przy dodawaniu osób do wycieczki. W przyszłości można byłoby dodać mapę na której moglibyśmy zaznaczać jak przebiegała trasa. Dodatkowo chce stworzyć możliwość dodawania wycieczek jedno, dwu lub kilku dniowych. Do takich wycieczek będzie można dodawać swoje uczestnictwo. System będzie analizował czy planowana wycieczka jest na moje siły czy też nie. Wydaje mi się, że pomysł jest ciekawy, ale nie wiem czy ktoś go już nie zrealizował. Prosiłbym o jakieś uwagi lub jeżeli taki projekt istnieje to link do niego. Ewentualnie zapraszam osoby do współpracy :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki, ale nie wieżę osobiście w duże powodzenie. Wbij w google "ustawki rowerowe" i co forum jest dział poświęcony spotkaniom. Na FB też tego nie brakuje. Rozumiem że chcesz zrobić to wszystko (cały kraj) na jednej stronie ale unikalny w pełni nie jesteś. Jest, a przynajmniej, była taka strona. Niestety powodzeniem nie powala. Brałeś pod uwagę samo SEO strony ? To nie będzie byle co jak chcesz mieć taki rozmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, ze endmondo/strava etc, również ma coś takiego. Wchodzimy w trasy i widzimy trasy dodane przez ludzi etc. Na stravie widzimy, kto np. tą samą trasą jeździ,jak często, jaki czas tam osiaga. Zawsze możemy do tej osoby napisac, i ew. z nią jeździć.  

Jak chcesz możesz zrobić taki portal, ale o ile się nie znasz, to tanie nie będzie zrobienie tego od 0. A rozumiem, że raczej nie chcesz dokładać do tego kasy co miesiąc, bo zysków za dużych, ani ruchu na takiej stronie nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z tematycznością strony - rowery, masz dobry. Warto skupić się na jednym i wokół tego tematy budować podkategorie.
Postaw swój portal jak najwcześniej, bo sam fakt istnienia strony (staż) ma duże znaczenie dla Googla :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Dziubek napisał:

Zysk może i będzie, ale nie wcześniej niż po x latach, jak strona nabierze mocy i będzie jakoś pozycjonowana.

A w międzyczasie musi opłacać hosting/domene, do tego ktoś musi mu to wykonać, bo to nie jest takie proste, tymbardziej że nie ma szablonów pod takie rzeczy, gdyż jest to bardziej nietypowe niż forum. A takie rzeczy nie są tanie. No chyba, że zrobi sam. Do tego dochodzi reklama. Żeby cała polska sie dowiedziała, nie wystarczy jeden wpis na forum.

Wg. mnie nie opłacalne i raczej nic z tego nie będzie. Ale zobaczymy. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@llancer Mnie tego nie mów, doskonale znam ten temat. Ponadto startować z projektem strony i liczyć że zaraz się zwrócą koszty jest strzałem w stopę. Na start trzeba mieć zapas kasy na 2-3 lata.

20 minut temu, llancer napisał:

tymbardziej że nie ma szablonów pod takie rzeczy, gdyż jest to bardziej nietypowe niż forum

I tu się mylisz, jest pełno skryptów, CMS-ów itp. które może przerobić aby jakoś to śmigało na początku. W miarę rozrostu, dopiero będzie się myślało o autorskim skrypcie. Nie są to ideały, ale od czegoś trzeba zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło słyszeć, że pomysł się może przyjąć. Zastanawia mnie tylko co to znaczy dla was kupa kasy. Przecież to nie jest otwieranie restauracji gdzie potrzebne jest 100 tysięcy i jeszcze nie wiadomo czy się zwróci. Bardziej to był pomysł nie zarobkowy lecz przydatny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę pierwszy rok to domena z hostingiem, czyli 100 zł zależnie od dostawcy usług. Jeżeli robisz to dla hecy, to obawiam się że odpuścisz go dość szybko przy braku większego zainteresowania. Dlatego proponuję na start coś z gotowców kombinować by nie wywalić kasy na skrypt czy webmastera, a później przygniecie Cię ciężar aktualizacji portalu, a co za tym idzie wydawania kolejnej kasy. Inna sprawa jak jesteś koderem, to dasz radę, tylko pytanie jak długo. Plany są dość ambitne i jak chcesz wszystko mieć względnie za darmo to niestety nic z tego nie wyjdzie. Proponuję zacząć od ustawek, profili itp. Dodatki tego pokroju 

Cytat

System będzie analizował czy planowana wycieczka jest na moje siły czy też nie

odpuść na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gotowych skryptach tego co autor zamierza w pierwszym poście raczej się ogarnąć nie da. Trzeba dostosowywać/pisać od podstaw a to już wiedzy i doświadczenia wymaga. Koszty domeny, początkowego serwera przy małym ruchu/obciążeniu są mało znaczące, dopiero jak projekt zyska popularność (co wcale na wpływy z reklam się nie przekłada) to trzeba lepsze parametry (cena w górę ;) ). Szata graficzna, promocja projektu, dostosowanie do pomysłów "naszych władców" - ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną, RODO, itp. To sporo "zabawy" pochłaniającej czas i pieniądze, a niestety ostatnie +/- 5 lat to bardzo znaczący odpływ ludzi do fejsa. Korzystam aktywnie, znaczy nie tylko biernie, ale też generuję treść, z Internetu już dwie dekady i ostatnimi czasy daje się zauważyć iż dla pewnego grona Net zamyka się w FB i Youtube. Ciężko ściągnąć i zatrzymać użytkowników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doświadczenia troszke mam, wiele lat miałem swój sewer ze stroną(forum) do tego ts3(komunikator) i do tego jeszcze jakis serwer do gry na tej maszynie. 

O ile taki VPS kosztował 15zł na miesiąc, teraz jest to koło 20. Na rok potrzeba minimum 150zł na tym hostingu. Owszem można znaleźć inne, lub gotowy hosting tylko pod strone a nie maszne.

Domeny na Czarny piątek na rok były po 9zł :), sam skorzystałem. Inaczej też troche się płaci.

Można nawet na cba zrobić, na nazwa.pl na pare miesięcy do roku za darmo domene ogarnąć. Ale jak ktoś napisał. Jest to masa pracy. Z forum męczyłem się pare tygodni, żeby dopracować większość szczegółów, edytując gotowe szablony(żeby mieć podstawe). Jak gość mi robił pluginy pod forum, trwało to też tygodnie, i to wcale nie było nic trudnego dla niego. Każdą linijke trzeba pisać osobno, a jest ich od groma.

Dlatego nie mówie, że sie nie da. Cba, darmowy hosting, w linku (twoja nazwa).cba.pl i tyle. Lecz wróże z pół roku minimum jeżeli chciałbyś sam zrobić podstawe tego projektu samemu, nie mając jako takich znajomości sporych. Ja się znałem na tym co robiłem, ale tu poszerzyć,tu zmienić kolor, tu czcionke etc, i pare tygodni robiąc to całe dnie i noce mi zajęło, by forum wyglądało. A ty chcesz całkowicie nowy projekt zrobić, i jak sam zaułważyłeś, nie znalazłeś tego w internecie, więc coś na rzeczy musi być. 

Dodatkowo nie wiem jak konkretnie na cba by to wyglądało. Ale skoro chcesz, żeby każdy mógł dodawać trasy, pewnie jakieś mapy etc, to potrzeba tu różnych skryptów/pluginów i dostępu do bazy i zew. baz jak mapy zapewne. Nie wiem czy darmowy hosting na to pozwala. Ja żeby zrobić coś w stylu formularza, którego  wypelnienie przez użytkownika skutkowało, zmianą statystyk w tebeli na podstronie forum działało, musiałem nieźle kombinować, i tego na darmowym hostingu się po prostu zrobić nie dało. Były blokady.

Chciałem po prostu swoim doświadczeniem pokazać, że da się, jak się znasz, ale pomijając koszty, zajmie ci to wiele miesięcy samemu, o ile znasz się na tym. Ale wierze, że znajdą się pasjonaci, którzy się znają, i może ci pomogą dla samej ideii.

Ale musisz się liczyć z tym, że jak ktoś ci pomoże nawet dla samej ideii, to tam gdzie kiedyś pojawią się pieniądze, mogą pojawić się potem problemy typu( ja mu całą strone zrobiłem, a on teraz na tym zarabia). 

 

Moja opinia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...