Skocz do zawartości

[pedały i buty] czyli jaki komplecik za niewiele złociszów ?


black rider

Rekomendowane odpowiedzi

witam pytanie jak w temacie (nie wiedziałem gdzie założyć bo z butami to nie tutaj a nie chciaęłm zakłądać dwóch tematów) czyli jakie buty i pedały do mtb/ xc (w następnym roku planuje jakiś maraton) mozna najtaniej kupić. chodzi mi głównie o to zeby pedały były dosc wytrzymałe ale nie muszą być niewiadomo na jakie warunki, po jeziorze nie będę jeździł. a Boty jak buty grunt zeby były dobrze wentylowane a jakiś wkręcik też by sie przydał. Czekam na propozycje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę tygodni temu miałem bardzo podobny dylemat :) Z pomocą przyszło dokładne przeszukanie forum.

Też w przyszłym sezonie planuję wystartować w 2 może 3 maratonach. Też chciałem zaopatrzyć się w zestaw SPD - nic bardzo profesjonalnego (bo nie stać), ale też nic z najniższej półki (bo powinno starczyć na jakiś czas).

 

Z pedałami wybór był w miarę prosty: Shimano PD-M520 . Według mnie kompromis, między ceną a technologią (mają bardziej otwartą budowę, a przez to nie zapychają się tak szybko błotem).

 

Z butami był większy wybór. Po przeglądnięciu wielu opinii na forum na placu boju zostały: Specialized Sport MTB oraz Shimano SH-M072.

 

Przy czym te pierwsze są o około 30 zł droższe, a dodatkowo mają 3 zamiast 2 rzepów. Reszta jest wg. mnie porównywalna. Ostatecznie wybrałem Speki, bo mi kolorystycznie bardziej się podobały :lol:

 

Koszt całego zestawu to 318 zł = 229 zł (buty) + 89 zł (pedały).

 

Jak na razie zrobiłem około 50 km w nich - bo już trochę za zimno na wentylowane buty. Wrażenia jak najbardziej OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo i bardzo dziękuje bo to o mnie własnie chodziło. O tych pedałach też najbardziej myślałęm bo ma je mój brat i jakośnie narzeka choć słyszałem zę po jakims czasie coś w nich będzie zgrzytać i że podobno bardziej sieopłaca wybrać model 540, cóż to jescze rozważe, już nawet zacząłem zbierac.. mam 40 zł :) cóż trzeba będzie siezadłużyć w rodzinie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mialem rowniez taki dylemat(hehe kto go nie mial).

Jako ze mialy to byc moje pierwsze SPDki stwierdzilem ze nie bede szalal i kupie uzywki(wiem wiem niektorzy powiedza ze to siara). Wybor byl bardzo prosty. Kuzynka dostala z kolarka SDP A-comp Authora a ze po krotkim czasie przesiadla sie na system LOOKa ja dostalem Acompy w spdaku za 30zlociszy.

Do tego buciki. I tu byl wybor wiekszy. Od Exusa SM-100, przez Scott Team i SIDI Rampa az do SIDI Bullet.

Jako ze najlepiej wygladaly Bullety i odpowidala mi ich cena staly sie one moim celem. Kupilem je za 150zl z przesylka. Gosc byl 4razy w nich na maratonie i nie przypadly mu do gustu, poza podeszwa zero sladow uzytkowania. Buty wrzucilem do pralki i sa jak nowe.

Bloki na allegro kupilem SH56(nówki) za 10zl i zestaw zlozony.

Jezdzi sie genialnie gdyby nie ta wentylacja w Bulletach. Jest cholernie zimno mimo ze mialem getry i grube skarpety. Czulem jakbym mial klime w butach odkrecona na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cierpliwosc to wielka cnota :P. Mimo ze moje Bullety uwazam za buty genialne jak na cene 150zl(minimalne uzywki) to buty z linkow ponizej uwazam za mega super jak na cene 99zł (http://allegro.pl/item144701213_look_nowe_buty_kolarskie.html )

i 122zł (http://allegro.pl/item144690392_nowe_buty_kolarskie_vittoria_rozmiar_42_1_2.html).

 

Takze przy kwocie 300zl mozna zlozyc naprawde ciekawy zestaw SPD.

 

Pozdrawiam!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...