Skocz do zawartości

[rama] czy da się uratować ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, rozbierałem dziś swój rower żeby oddać ramę do lekkiej renowacji i taki klops. Zauważyłem, że kawałek elementu który pracuje z tyłu jest już bliski odłamania. To kawałek elementu, który pracuje chyba razem z tylnym amorem. Widać ten cały układ na jednym zdjęciu. Rama aluminiowa. Podejrzewam że jest po temacie i nie da się nic z tym zrobić. Co myślicie ?

koga_1.jpg

koga_2.jpg

koga_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da zrobić, tylko czy jest sens...? Po pierwsze - zdejmowanie lakieru a po spawaniu ponowne lakierowanie - do tego koszt samego spawania i ewentualnie wyżarzania (zależnie od materiału) - samo spawanie i procesy okołospawalnicze, to jakieś  200 - 250zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuję w dużej firmie która akurat zajmuje się spawaniem aluminium i to na przemysłową skalę, wczoraj rozmawiałem z jednym technologiem i mówi że ten stop 7005 jest do zrobienia, tylko nie wiem czy będę się czuł komfortowo jadąc gdzieś daleko od kowala albo spawacza :) - bo ten element akurat mocno pracuje a roweru używałem do takich dłuższych kilkutygodniowych wypraw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Baboonst napisał:

Ja pracuję w dużej firmie która akurat zajmuje się spawaniem aluminium i to na przemysłową skalę, wczoraj rozmawiałem z jednym technologiem i mówi że ten stop 7005 jest do zrobienia, tylko nie wiem czy będę się czuł komfortowo jadąc gdzieś daleko od kowala albo spawacza :) - bo ten element akurat mocno pracuje a roweru używałem do takich dłuższych kilkutygodniowych wypraw. 

Skoro nie interesuje Cię cena takiego zabiegu, co się zastanawiasz? Spoina jest zawsze mocniejsza od spawanego materiału, trzeba się tylko znać na spawaniu (a zakładam, że tak jest w tym przypadku). Ludzie spawają ramy motolotni, czy ultralekkich samolotów albo gokartów i nic się nie dzieje. Wyznacznikiem sensowności powinna być moim zdaniem tylko i wyłącznie opłacalność takiego rozwiązania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...