Skocz do zawartości

[stery] nieprawidłowe skręcanie kierownicy


luky

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupiłem rower i dopiero teraz zauważyłem nieprawidłowe działanie (prawdopodobnie) sterów. Mianowicie przy przekręcaniu kierownicy czuć lekki opór, jakby coś było za mocno dokręcone. Pytanie brzmi, czy da się to jakoś poluzowac, mając tylko klucze ampulowe, czy od razu udać się do serwisu, aby nie uszkodzić ramy? - a może już jest uszkodzona? Może wystarczy zaaplikowac smar do środka? Zauważyłem, że sama śruba od góry nie ma żadnego wpływu, wiec domniemywam, że regulować trzeba tymi dwiema śrubami przy mostku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacji dokonujesz właśnie górną śrubą. Boczne służą do tego aby kierownica się nie kręciła. Ramy raczej nie uszkodziłeś bo to niemożliwe. Sama regulacja jest raczej prosta i wystarczy klucz imbusowy. Musisz tak dokręcić kapsel aby by nie było luzów, a kierownica kręciła się lekko. Jeśli masz stery na łożyskach  sprawa jest dosyć prosta bo można sobie pozwolić na mocniejsze skręcenie bez obawy o uszkodzenie bieżni i łożysk. Jeśli na kulkach jest trochę trudniej ale też powinienieś sobie poradzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...