Skocz do zawartości

[Oświetlenie] Lampka Cubelight Sigma 16 LUX - warto ją kupować?


Power_beam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

szukam mocnej lampki ktora by oswietlala dobrze drogę. Na długości czasu świecenie nie zalezy mi tak bardzo. Wybralem tą lampke ( http://www.allegro.pl/item134446741__lampk...16_lux_abp.html ) ponieważ można do niej dokupić ładowarke za ok 22zl. + aku. =pare zł. W sumie wychodzi poniżej 90zł. ze wszystkim czyli: Lampka, ładowarka, 4 aku AA. Powiedzcie mi czy warto to kupować. Może macie inne propozycje. Wydaje mi sie ze w tej cenie jest najlepsza.

 

Z gory dzieki

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem taką lampke. Jeszcze jej nie dostałem, ale myśle że będzie sie dobrze sprawować, zwłaszcza że nie jeżdze po lasach w nocy. Przyda sie mryganie jej podczas jazdy po mieście :) A baterii AAA mam pod dostatkiem (mam takie w playerku mp3 Creative'a) choć pewnie wsadze zwykłe alkaliczne. Na sezon powinny starczyć (chyba - bo diody są więc nie żra dużo - i znowu - chyba) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam od roku lampkę sigmy cubelight i jestem bardzo zadowolony, wcześniej miałem ją przy rowerze ze sztywnym widelcem i nie polecam montowania jej na widelcu bez amortyzacji, bo po mimo dość mocnego zapięcia potrafi się odpiąć, przy amortyzowanym widelcu ani razu mi się to nie zdarzyło.

Do niej dokupiłem ładowarkę i akumulatorki o mocy 2500 przy małych przeróbkach pasują idealnie i lampka świeci przez 4 godziny. Przeróbki polegały na tym że z puszki wyciąłem takie blaszki bo akumulatorki mają schowane za bardzo plusy.

 

Lampka świeci bardzo mocno i daje światło raczej dalsze niż bliższe, generalnie nadaje się na proste odcinki bo o jeździe między drzewami przy dość ostrych zakrętach to można sobie pomarzyć, no chyba że się jedzie ślimaczym tempem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam od roku lampkę sigmy cubelight i jestem bardzo zadowolony, wcześniej miałem ją przy rowerze ze sztywnym widelcem i nie polecam montowania jej na widelcu bez amortyzacji, bo po mimo dość mocnego zapięcia potrafi się odpiąć..

MOja żonka jeździ na sztywnym od ponad roku z taką lampką i to nie po drodze tylko ostro po lesie, nigdy się lampka nie odpięła i nie było z nią najmniejszych problemów, świeci bardzo mocno i jeśli komuś nie przeszkadza rozmiar to na 100% będzie zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ta lampka ma natężenie swiatla 16 lux to wg testu tych lampek jest to bbaarrdzo mało... http://www.bikeboard.pl/index.php?d=sprzet&g=16&art=308 o co z tym chodzi ? tutaj lampka bbb ma natezenie 321lx z 1m? czyli porownujac strasznie duzo w stosunku do SIGMY. Dobrze to rozumiem czy nie bardzo :)

 

Aha, juz wiem o co chodzi.... w tabelce na dole jest porownan lampka halogenowa ktora ma ta sama zarowke jak ta sigma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten test z luxometrem to chyba jakiś niewypał. Przecież NightBeam ma soczewki i wali jeden punkcik, a Pro LED-01 nie ma soczewek i daje wielką plamę. I jak tu porównywać te luxy jednej lampy i drugiej, skoro luxometr bada tylko mały wycinek? Poza tym nie rozumiem o co chodzi z tą zmianą luxów z odległości. http://pl.wikipedia.org/wiki/Lx Może ktoś wyjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...