Skocz do zawartości

[Śruba kierownicy] Romet urban city - urwana część?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj odkręcił mi się kierownik podczas jazdy. Właśnie, po chwili zastanowienia, podważyłem tę gumkę na środku kierownika i dokręcam śrubę. Czuję tylko minmalny opór a kierownik wciąż da się przekrzywić więc dokręcam dalej. Opór zwiększa się tylko minimalnie. Bum. Nagle usłyszałem jakieś trzaśnięcia i cała ta górna ccześć tj. czarne kółko wraz ze śrubą i czymś przypominającym płatki kwiatka wyskoczyło, nie ma żadnego zaczepienia.

 

Czy to już popsute? Jak taka część fachowo się nazywa żeby ją dokupić?

 

A może wystarczy takie coś nowe kupić 

 

http://allegro.pl/adapter-do-rury-sterowej-przedluzka-czarny-probi-i6941860202.html

 

bo i tak miałem w planach.

 

post-206174-0-34432300-1505509491_thumb.jpg

post-206174-0-52239300-1505509500_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za błyskawiczną pomoc.

Uff, już się bałem, że będe musiał wymieniać cała rurę.

Faktycznie coś w środku siedzi jeszcze i za cholerę wyjść nie chce. 

W takim razie lecę jutro do najbliższego sklepu po tę śrubkę od sterów i spróbuję to ustrojstwo tam wepchnąć jakoś.

 

Czy będę potrzebował jakiegoś specjalnego sprzętu czy wystarczy standardowy zestaw narzędzi? Chciałbym się przygotować odpowiednio, bo planowałem małą wycieczkę do południa no i zalezy mi na czasie maksymalnie.

 

@eloo

 

Znaczy no mi chodzi o to, że kierownica nie była prostopadle do koła tylko po skosie. To dobrze kręciłem? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Element który pozostał wbij głębiej (nie będzie przeszkadzał) , nową gwiazdkę będziesz musiał nabić ale trzeba to zrobić równo (wkręcasz śrubę w gwint i bijesz w nią młotkiem).

Mostek przed okręcaniem blokujesz śrubami znajdującymi się na nim (te dwie od tyłu) , to co kręciłeś jest do kasowania luzów na sterach i dokręcasz tylko do momentu ich zlikwidowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...