Skocz do zawartości

Kupno nowego roweru czy upgrade aktualnego?


Ejdrian

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, posiadam aktualnie kandsa 500 na stalowej ramie i kołach 26". Wymieniłem koło tylne by posadzić kasetę, założyłem fajną nową korbę, oraz przednią przerzutkę. Mam też nowy aluminiowy mostek. Mam też cieńsze opony.

Jeżdżę głównie po szosie i utwardzonym gruncie, jazda okazjonalna.

W pogoni za zrzucaniem wagi, szybszą jazdą naszła mnie myśl (w zasadzie myślałem o tym już od dłuższego czasu),żeby kupić aluminiową ramę, być może używaną, oraz widelec sztywny, ponieważ aktualny "amortyzator" nie budzi zaufania mówiąc bardzo delikatnie.

 

Koszt takiego upgradu nie powinien przekroczyć 300 zł. Myślałem też o kupnie ramy pod koła 28", ale koszta wzrosną dwukrotnie, bo koła, opony, itp.

 

Jest również opcja kupna używanej szosy.

 

Dochodząc do końca moich wywodów, chciałbym prosić forumowiczów o poradę, lub swój komentarz na temat, czy warto inwestować sporo pieniędzy na ramę pod koła 28" zyskując prawdę mówiąc niewiele na szybkości, czy może wymienić ramę na alu, kupić widelec i przełożyć poprostu napęd itp, wymieniając przy tym sztycę i kierownicę na aluminiową by waga trochę spadła?

Czy może przerzucić się na szosę?

 

Dzięki i pozdrawiam ;)

 

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...