Skocz do zawartości

[Aliexpress] Sprawdzone zakupy


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłeś z wysyłką na paczkomat, czy kurierem? Mi opóźnione przesyłki ichni sprzedawcy traktowali jak świętość jak były na paczkomat.

Kilka razy tak było, że paczka dłużej szła o te 3-4 dni niż było to zadeklarowane przy zamówieniu i od razu był z ich strony mail o zwrot kosztów, gdyby mi coś nie pasowało. Woleli oddać mi nawet 100zł, gdzie ze śledzenia i tak wynikało, że paczka lada dzień do mnie dojdzie, niż zaliczyć negatywny komentarz. 

Fragment wiadomości po drugim dniu opóźnienia przesyłki:

Cytat
Dziękuję ci bardzo za twój biznes. Po otrzymaniu płatności natychmiast zorganizujemy przesyłkę, jeśli nadal jej nie otrzymałeś, czy możesz poczekać kilka dni? Z naszego doświadczenia wynika, że Twoja przesyłka w końcu dotrze.
 
Nie martw się, jeśli nie możesz odebrać zamówienia w terminie, natychmiast skontaktuj się z nami, odpowiadając na ten e-mail i nie zostawiaj niskich szczegółowych ocen sprzedawcy ani negatywnej opinii, zwrócimy ci pełny zwrot pieniędzy.
 
Jeśli masz jakieś pytania, możesz skontaktować się z nami w każdej chwili. Miłego dnia!

Paczka była po 3 dniach.

 

Na moje to hajsem się nie martw, bo oddadzą. Bardziej o czas chodzi, bo jak AE załatwia to przez moderację to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Normalna przesyłka, czyli chyba kurier. Z tego co rozumiem, to jak w zamówieniu jest że paczka będzie wysłana w ciągu 9 dni, to po tym czasie jak nie wyślą otrzymam automatyczny zwrot środków?

BTW, jak kupowałem sklep miał ocenę 96%, a teraz ma 89, więc widać lecą w kulki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z tego co rozumiem, to jak w zamówieniu jest że paczka będzie wysłana w ciągu 9 dni, to po tym czasie jak nie wyślą otrzymam automatyczny zwrot środków?

Nie. Trzeba się dogadać ze sprzedawcą, że ci to nie pasuje. Jedyne co oni robią sami, to proponują jako pierwsi takie rozwiązanie, tylko po to żeby im komentarzy negatywnych nie wystawiać. Wtedy często jest tak, że ty piszesz im, że chcesz hajs bo jeszcze nic nie ma, oni oddają bo jeszcze nie doszło, a przedmiot jest dalej w drodze i z czasem przyjdzie gratis, a czasem się faktycznie zagubi.

Samo aliexpress jako serwis, zwroty wykonuje raczej z większym opóźnieniem, ale nie miałem jeszcze żadnego sporu tam i nie wiem jak to się odbywa w sposób legitny, przez ich stronę.

 

PS. Rada moja taka żeby cierpliwie poczekać te 9 dni, bo może być że nic na tym nie stracisz, a sprzedawca nagle ożyje i zacznie oddawać ludziom kasę, albo AE zrobi to za niego, tylko później.

Edytowane przez Brombosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sporo już kupowałem i bardzo często czekałem długo, choć ostatnio ślą szybko bo chyba mają jakieś nagazyny w Eurokołchozie. Ale zawsze biorę na opóźnienia poprawkę i jestem cierpliwy. Miałem już zwrot kasy, albo ponowne wysłanie, a okazało się, że nasze patałachy celnicy wuj wie po co przetrzymywali paczkę, która potem w końcu docierała i miałem towar gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No i lipa. Dzisiaj, po tygodniu, przyszła mi właśnie wiadomość że zamówienie zamknięte "z powodu problemów z wysyłką". Teraz jeszcze kilka dni czekania na zwrot pieniędzy. Jak tam się wystawia sklepowi negatywa?

Ed/ i jeszcze problem jest, bo jak kliknąłem przy zamówieniu na "zwrot pieniędzy" to niby wyskoczyło okienko że wniosek został przyjęty, ale jak w panelu użytkownika klikam na "Zwroty produktów/pieniędzy" to lista jest pusta i tego wniosku tam nie ma.

Ed/ skubane kitajce z tego sklepu kilka dni temu zamknęli stronę z tym produktem, a teraz zamknęli moje zamówienie, a widzę że jest wystawione od nowa, tylko 20zł drożej.

Ed/ kończąc tego mojego offtopa; zwrot pieniędzy otrzymałem, kupiłem ponownie, 20zł drożej, ale w innym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pierotez

Takiej drobnicy nie kupowałbym na alii bo to się po prostu nie opłaca. Porównywałem kiedyś ceny pancerzy i linek na alli z tym co jest w polskich sklepach. Na alli było drożej. 

Możesz kupić dobre linki i pancerze Jagwire, które będą tańsze niż to co jest na alli.

Co do sterów to masz tam główkę ramy 1-1/8" to 1-1/4" według opisu ze strony i takich bym szukał. Możesz też wyczyścić i przesmarować obecne. Jest duże prawdopodobieństwo, że taki zabieg pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pierotez napisał:

Przymierzam się do remontu Caad'a 10 na 105-ce 5700.

Pomożecie dobrać pancerze i linki do przerzutek i hamulców?

Jakie łożyska do ramy? Przy kręceniu kierą na postoju już nieźle strzeli. Korba pracuje ładnie. Koła robione na dt swiss 350.

W wątku z okazjami @CoolBreezeOne wrzucił to, czego szukasz.

 

Nie ma nic lepszego niż połączenie pancerzy OT-SP41 i linek OptiSlick. Wiele sklepów oferuje też te pancerze na metry za ok. 5zł/m i linki na sztuki z opakowań serwisowych. Do hamulca pancerz SLR i szlifowane, nierdzewne linki.

Jak wyżej, kupowanie takich części na Ali się nie opłaca. A Shimano jest tam droższe niż u nas. 

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2020 o 12:20, MaxCava napisał:

Kuponami posypało to zakupiłem zapas linek do przerzutki i pancerzy:

Linka: https://bit.ly/3dyUONs 3,60 usd / sztuka

Pancerz:  https://bit.ly/3i1goxu ( brałem ten tytanowy ) 6,99 usd / 3 metry.

Cena patrząc na inne szlifowane linki i dobre pancerze też bardzo OK. 

O! znalazłem te diamentowe w końcu :)

16 godzin temu, TheJW napisał:

W wątku z okazjami @CoolBreezeOne wrzucił to, czego szukasz.

 

Nie ma nic lepszego niż połączenie pancerzy OT-SP41 i linek OptiSlick. Wiele sklepów oferuje też te pancerze na metry za ok. 5zł/m i linki na sztuki z opakowań serwisowych. Do hamulca pancerz SLR i szlifowane, nierdzewne linki.

Jak wyżej, kupowanie takich części na Ali się nie opłaca. A Shimano jest tam droższe niż u nas. 

Fiu super!

Ten zestaw do przerzutek 2,100 czyli majster będzie musiał docinać?

Bo mają jeszcze w tym sklepie te pancerze na metry i linki po sztuce.

Hamulcowe SLR i szlifowane, nierdzewne linki to Shimano czy jakie tam będą mieli w s tym sklepie np. jagwire?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz napęd, wymieniona kaseta na używaną w dobrym stanie Ultegre 11-25 oraz łańcuch Ultegry nowy.

Słuchajcie do korby FSA Gossamer Pro 50/34t-110 jakie blaty wrzucić?

Oryginały FSA/Sh.105?

Mam ochotę spróbować po dobrych ocenach tanie z Ali pokroju Prowheel, ewentualnie jakieś alu. Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...