Skocz do zawartości

[Aliexpress] Sprawdzone zakupy


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.07.2024 o 12:50, bobo8848 napisał:

Poleci ktoś koła 26'' pod hamulce v-brake?. Chciałbym się zmieścić tak do 400zł. Jeżeli nie całe koła to może same piasty? Mojego starego górala przerabiam na zwinnego mieszczucha. Do tej pory kupiłem na Ali, użytkuję już od początku sezonu i mogę gorąco polecić:

kierownica karbonowa

korba z suportem

sztywny widelec aluminiowy

karbonowa sztyca

pedały platformowe

 

Piasty koozer. Tylko też wtedy 400 na same piasty?

Z tanich kupiłem jeszcze tanke - to wygląda jak ometkowany inaczaj koozer.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tobo @bobo8848 W Polszy za 400zł idzie jeszcze trafić całe, używane koła na piastach Deore LX i obręczach Araya, czy Mavic, czy podobnie... Jak są zadbane to są niezniszczalne i trafiają się w super stanie. Ceny różne, ale jak dobrze trafisz to jeszcze na serwis, przeplecenie i nowe szprychy zostanie. Przez kilka lat przeszło mi kilka takich kompletów przez ręce i nie mogłem narzekać. Łatwiej utopić kasę w nowym sprzęcie, który robiony pod v-brake, często jest mizerny. 

O Koozerach słyszałem dobre opinie, ale jak to cenowo wyjdzie za takie piasty, plus cała reszta i zaplot tej całej reszty, to nie wiem. :) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U rodziny, u kolegów, u znajomych i znajomych znajomych oraz ich znajomych. ;) A dopiero potem w internecie. 

Przykład z Allegro:

https://allegro.pl/oferta/kola-26-mavic-317-shimano-deore-lx-580-15896085608

Mój kolega też ma jakieś, tylko nie wystawione. Zapytałem o fotki i cenę jak coś. Odpisze, to puszczę ci PW.

EDIT:

A co mi szkodzi w sumie wkleić to tutaj. ;) Odpisał i jest opcja na taki cukierek za wyżebrane przeze mnie 400+wysyłka:

Fabryczny wheelset Shimano M540. Stan igła.

20240609-144355.jpg

20240609-144349.jpg

20240609-144211.jpg

Jeszcze nie wystawione nigdzie i nie moje, to w dział giełdy nie wrzucam. Chceta to zapraszam na PW.

Admini raczą wybaczyć niesubordynację, ale to z dobroci serca. :)

Edytowane przez Brombosz
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.07.2024 o 13:35, Eathan napisał:

Doszedłem do wniosku, że brakuje mi światełek rowerowych 😈 Mam ION RT na latanie po mieście. Mam KNOGA PWR 2000 na dłuższe tripy. Brakowało mi czegoś pomiędzy, 2-3h na 40-50 km powrót z zachodu słońca. Zależało mi na:

  • ładowaniu USB C,
  • wygodnym montowaniu - najlepiej pod uchwytem Garmina na zmianę z ION RT, 
  • dobrym świetle, 
  • niewielkim rozmiarze. 

Finalnie kupiłem taki wynalazek od majfrendów => https://pl.aliexpress.com/item/1005006514131863.html?gatewayAdapt=glo2pol

Jestem ciekaw pierwszej jazdy. Testy na sucho w domu robią bardzo dobre wrażenie. 

Screenshot_1.thumb.jpg.c9f8537bb0d3bd18cc69d82a03f5ae01.jpg

Z czystej ciekawości kupiłem dwie koszulki i potówkę firmy YKYWBIKE. Zamówienie w sklepie https://www.aliexpress.com/store/1102565599?sortType=bestmatch_sort

Jestem mile zaskoczony. Fajnie uszyte, przyjemny materiał, daje radę w upadły. Zrobiłem trasy pod 200 km w czasie ostatnich upałów. W moim przypadku rozmiar XL. Dla porównania z Martombike brałem L-ki. Płaciłem 65 zł za koszulkę i 31 za potówkę. 

Screenshot_1.jpg

Screenshot_2.jpg

Screenshot_3.jpg

Screenshot_4.jpg

Kupiłem koszulkę z linku, tylko białą :) 

Zaskakująco dobrze zrobiona, naprawdę za te cene (jakieś monety miałem, 56 pln zapłaciłem) to wręcz znakomita jakość do ceny.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2024 o 13:35, Eathan napisał:

Z czystej ciekawości kupiłem dwie koszulki i potówkę firmy YKYWBIKE.

Jestem mile zaskoczony. Fajnie uszyte, przyjemny materiał, daje radę w upadły. Zrobiłem trasy pod 200 km w czasie ostatnich upałów. W moim przypadku rozmiar XL. Dla porównania z Martombike brałem L-ki. Płaciłem 65 zł za koszulkę i 31 za potówkę. 

 

Wziąłem potówkę. Ja noszę M-ki i dobrze że oprócz L dobrałem dla próby M.

U mie sprawdził się rozmiar jaki noszę. L-ka nosiła się luźno i nie odprowadzała dobrze potu. M-ka opięta jak należy i ta została.

Te potówki YKYWBIKE dobrze wysysają pot z ciała lecz po 2 godzinnej jeździe jest cała mokra i trochę czasu schnie!

W porównaniu do dobrych termoaktywnych narciarskich koszulek to narciarki lepiej transportują wilgoć na zewnątrz. Te YKYWBIKE sporo dłużej trzymają w sobie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemeg, używam fotochromów Kapvoe. Mam już drugą parę. Pierwsza zginęła na śmierć w wypadku. Jestem z nich zadowolony i zapewne będę brał ponownie - obecna para troszkę już pomiziana po szkłach jest. Potrafią zaparować przy większej różnicy temperatur i zbyt małym przepływie powietrza, ale to powszechny problem z okularami.

https://pl.aliexpress.com/item/1005005036291286.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.68.21ef1c24MbW8jK&gatewayAdapt=glo2pol

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My sobie z kobietą kupiliśmy Rockbrosa 10179, ok. 70 zł za parę. Dają radę, chociaż do mojej twarzy średnio pasują i trochę się zsuwają. Używam ich na szosie, ale ona również na MTB i nie narzekała na nic. Nie wiem jak z parowaniem, na razie się nie zdarzyło, ale i warunków ku temu za bardzo nie ma. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem pozytywnie zaskoczony chińskimi dętkami tpu. Ostatnio przebiłem na trasie oponę. Mała dziurka w dętce. Zakleiłem ją łatką dołączoną do naprawy tpu, która jest wielkości około 1x2cm. Ta łatka jest jak naklejka na lodówkę, wystarczy odkleić ją z kartki i nakleić na dętkę. Od razu lekkie pompowanie, wsadzenie w oponę, założenie opony i pompowanie do 3 bar. Powrót do domu 60km bez przeszkód :) Dla mnie super sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie miałem okazji przebić, bo do swoich rowerów nawet nie założyłem, ale są tak małe i lekkie, że właśnie zamówiłem kolejne 4 MTB 29" i 2 szosowe na zapas, wszystkie RideNow. ;) Dwie MTB pójdą do roweru dziewczyny, bo jeździ nim tak rzadko, że mleko zasycha między jazdami. 😆
Przydatne info z tymi łatkami, bo też dostałem razem z dętkami, ale bez instrukcji, i zastanawiałem się, jak tego używać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się tak jak butylowe, wsadzić w koło  dajmy na to jakąś wąską, taką bardziej pod gravela do opony MTB, i ją napompować? Tak by w torebce przy zmianie roweru dętek nie przekładać węższych/szerszych. Ją tam wożę Shwalbe Ultra Light 1.75-2.4 i nawet w E-ędurówce opony 2.6 nie było problemu się taką poratować awaryjnie.

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzuć pls jakimś linkiem, muszę spróbować, zawsze to mniej miejsca w awaryjnej sakiewce i mnie wagi na plerach, 'thank you from the mountain'

 

p.s. - cuś takiego znalazłem, 2,6 ogarnie ale nie wiem czy do gravela 45mm nie będzie za szeroka?

ZTTO Rowerowy metalowy zawór Schrader Presta Dętka TPU Super lekki MTB 26 27,5 29 X 1,9 do 2,6 20 24 2,2" 2,3 Trwały - AliExpress 18

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pany, może obok tematu, ale chciałem się poradzić kolegów z większym doświadczeniem w zakupach na AE. Do tej pory kupowałem tam kilka razy w zasadzie niedrogie fanty i problemów nie było. W poniedziałek złożyłem zamówienie (na złość na droższą rzecz) i do tej pory sprzedawca nie wysłał, w formularzu kontaktowym nie odpowiada na pytanie o termin wysyłki. Sprzedał ponad 120 sztuk tego przedmiotu i widzę że w

Q&A na stronie przedmiotu wkurzeni ludzie już piszą komentarze że też czekają na wysyłkę. Spotkał się ktoś z Was z taką sytuacją? Wygląda na to że wystawili tower, którego nie mają. Niby jest ochrona kupujących, ale pieniądze mam zamrożone i nie wiem co dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada jest taka, żeby na przyszłość najpierw czytać komentarze, potem kupować. Ali generalnie nie robi problemów ze zwrotem środków, tylko tak jak zauważyłeś, masz zamrożoną kasę dopóki nie minie ten określony czas. Możesz próbować jakichś sporów itd., może to coś przyspieszy. 

A może po prostu zbierają sobie zamówienia i po osiągnięciu minimum na Alibabie dopiero ściągną towar i wam wyślą. 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...