Skocz do zawartości

[łańcuch] Jaki łańcuch do 9 tki 48 T?


Zychbike

Rekomendowane odpowiedzi

A może SRAM na 9 biegów? Sorka, nie pamiętam dokładnie modelu (PC-9...cośtam :) ).

Długość sprawdza się experymentalnie - nastaw przód na 48, tył na 11 i wózek przerzutki ma być tak ustawiony, żeby kółeczko górne i dolne były dokładnie nad sobą. Zależy też od stylu - ja jeźdżę dużo na tarczy 36 (też mam większy komplet) i z tyłu trzech najmniejszych, dlatego skróciłem jeszcze jedno ogniwko, żeby łańcuch mniej latał a i tak nawet na 48 na przedzie i z tyłu większych tarczach go nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo zalezy od ramy jak mialem taka stara stalowa to lancuch byl ok jak przelozylem naped do nowej to musialem od razu skrocic o 6 par ogniw generalnie ustaw na duzej tarczy z przodu i duzej z tylu obetnij tyle ile zostanie luzne(wozek makymalnie napiety)i dodaj do tego 2 ogniwa(1 para) jak chcesz dla pewnosci choc ja mam mniej o 4(2 pary) niz powinno byc i na blacie i 1 z tylu nie pojezdze(44-32)lancuch sie klinuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki powinienem mieć łańcuch ? mam Korbę 48/36/26/ i kasetę 9 tke 11- 34

Jaka powinna być ilość ogniw. czy jak mam kasete XT to mogę mieć łańcuch xtr?

 

Ja mam kasete XT 11-32 i "śmiga" z ConneXem 900 i wszystko chodzi naprawde super :) Do tego według mnie ConneX jest nieporównywalnie mocniejszy od sh*tmanowskich łańcuchów ( jeżdziłęm na obu sporo żeby nie było :) )

 

Pozdrawiam Cub_s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Z tego całego bełkotu odnośnie długości łańcucha, przynajmniej ja bym nic nie zrozumiał :035:

 

Przeczytaj sobie to, powinno ci rozjaśnić sprawę

 

Ustalanie długości łańcucha

 

W przypadku, gdy wymieniamy tylko łańcuch, albo inne wymieniane elementy (zębatki, tarcze) mają te same rozmiary co poprzednio, sprawa jest prosta. W nowym łańcuchu pozostawiamy dokładnie tę samą liczbę ogniw, co w starym (pomiar samej długości, ze względu na jego wyciągnięcie, może okazać się złudny). Nowe łańcuchy (116 ogniw) mają pewien zapas długości, gdyż przewidziane są do obsługi najbardziej skrajnych przypadków. Jeżeli jednak zmieniamy z jakichś powodów zębatki na inny wymiar, musimy dobrać optymalną do naszego napędu długość łańcucha. Spośród kilku istniejących sposobów najpewniejszy wydaje się następujący. Wrzucamy najmniejszą tarczę z przodu i najmniejszą zębatkę z tyłu (zestawienie nie stosowane w jeździe, ale w tym przypadku praktyczne). Układamy łańcuch na najmniejszej tarczy i najmniejszej zębatce, i trzymając oba jego końce, próbujemy go skracać, jeszcze nie spinając. Zauważmy, że wózek przerzutki układa się równolegle do podłoża, a nawet dolne kółko ustawia się wyżej niż górne. Nie zapominajmy, że ogniwa łańcucha możemy odejmować lub dodawać tylko parami. Optymalna długość to taka, przy której łańcuch jeszcze przechodzi swobodnie między kółkami, a dołożenie kolejnych dwóch ogniw powoduje pocieranie łańcucha o siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...