Bruno824 Napisano 18 Sierpnia 2017 Napisano 18 Sierpnia 2017 witam, skladam obecnie rower na starej ramie ktora znalazlem w piwnicy ukrainie. rower ma sluzyc na dojazdy do szkoly. zalozylem suport klasyczny na kwadrat z wciskanymi miskami i do tego korbe jednorzędowa. Problemem jest to, że jak zakręcę korbą to widze delikatne bicie korby tzn. blatu. Korba jest prosta, podejrzewam, że to może być wina ramy... bicie ma okolo 1-2mm. Czy takie bicie będzie zrzucać łańcuch szeroki ? Napęd bedzie jednorzędowy? Co polecacie zrobic
Tatanka Napisano 19 Sierpnia 2017 Napisano 19 Sierpnia 2017 Jak sprawdziłeś że korba jest prosta? Bo prędzej ona jest winna niż rama.
Mod Team michuuu Napisano 19 Sierpnia 2017 Mod Team Napisano 19 Sierpnia 2017 podejrzewam, że to może być wina ramy Jak by rama nie była krzywa to po zakręceniu korbą nie ma to wpływu na bicie. Bicie może być spowodowane krzywizną zębatki. bicie ma okolo 1-2mm. Czy takie bicie będzie zrzucać łańcuch Według mnie nie ale jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz.
Witboj Napisano 20 Sierpnia 2017 Napisano 20 Sierpnia 2017 Na 99% bez znaczenia - nie przejmuj się tym.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.