Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Część! Potrzebuje Waszej pomocy. Mam gravela na grupie Sram Apex, od poczatku zmiana biegów dziala poporstu źle mimo kilku serwisów i wymiany haków, wózków, pancerzy, linek blabla... To już nie ważne ale chcę wiedzieć jaka przerzutka 11rz będzie kompatybilna z klamkami Apex, nie chce nowego Apexa, cokolwiek najlepiej też jakby obsługiwała większa kasetę np 11-46 bo Apex do 42 tylko. Czy jakaś przerzutka sram typu MTB pasuje? A może (w co. Od wierze) jakaś Shimano będzie ok? Bardzo Was prosze o pomoc. Pozdrawiam Bartosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie czy kasety cues (linkglide) 9s 10s 11s mają taką samą odległość zębatek od siebie? Czyli można zastosować np manetkę cues 11s do kasety cues 9s?

I czy manetka linkglide  XT m8130 ma funkcję multirelase czyli możliwość zrzucenia o 2przelozenia na raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak wygląda kompatybilność pomiędzy klamkomanetkami i przerzutkami od Campagnolo pomiędzy różnymi grupami? A konkretnie czy tylna przerzutka Veloce 10rz będzie współpracować z klamkomanetkami 11rz Chorusa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2024 o 23:48, Kuba95 napisał:

Pytanie czy kasety cues (linkglide) 9s 10s 11s mają taką samą odległość zębatek od siebie? Czyli można zastosować np manetkę cues 11s do kasety cues 9s?

I czy manetka linkglide  XT m8130 ma funkcję multirelase czyli możliwość zrzucenia o 2przelozenia na raz?

Sprawdziłem i kaseta linkglide 9s 11-46, z przerzutką sram gx i manetką sram gx gripshift 12s działa o dziwo poprawnie, podmienię manetkę na sram gripshift 11s i powinno być idealnie. Jak ktoś by się zastanawiał po co taka konfiguracja to ma to tą zaletę że kaseta linkglide powinna mieć znacznie dłuższą żywotność, linia łańcucha wreszcie wygląda w miarę normalnie na skrajnych zębatkach (przy napędzie 12s jest pod tym względem tragedia), równocześnie jestem fanem manetek gripshift więc jak działa poprawnie to tak zostawie prawdopodobnie. Przerzutka sram gx ma taki szeroki zakres regulacji że bez problemu można ograniczyć wychył przerzutki w stronę szprych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ;)

Po ostatniej leśnej wyprawie i uszkodzeniu tylnej przerzutki nadszedł czas na pewne planowane zmiany  :) w związku z tym mam kilka pytań. Obecnie posiadam napęd 3x9,  korba Shimano Altus Fc-M351 44-32-22 z przerzutką Shimano Altus Fd-M371 i tył kaseta Shimano Alivio Cs-Hg400-9 11-34 z przerzutką (uszkodzona) Shimano Deore Rd-M592 Sgs Shadow, chciałbym zmienić kasete bo troche brakuje na większych górkach na 11-40 (41)  widziałem 11-46 ale to już chyba by był za duży przeskok,  i do tego jakąś przerzutkę i łańcuch polecone przez Was. Manetki aktualnie na rowerze Shimano Altus Sl-M370 jak by bylo kompatybilne z nimi to by było fajnie :D z góry dziękuję za odpowiedz, pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę że przy przełożeniu 22 korba, 34 kaseta już jedziesz wolniej niż ludzie idący spacerkiem, już nie mówić jak wrzucisz kasetę np, 11-40, jeśli chcesz potesrowac, to na aliexpress masz kasety do wyboru do koloru z szerokim zakresem 9rzedowe. Do zwykłej przerzutki raczej max co się daje to 11-42, jak chcesz np 11-50 to przerzutka do wymiany np na Shimano m5100 do kupienia poniżej 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam napęd 3x8 oparty o korbę Truvativ FiveD, kasetę Shimano CS-HG31 8-rzędową oraz manetki Sram X-5. Chciałbym wymienić tylną przerzutkę Sram X-5, bo jest krzywa i pytanie czy Sram X-7 by pasowała? Musi być to wersja 7/8/9-rzędowa czy może być 9-rzędowa albo 10-rzędowa? Póki co wolałbym nie zmieniać kasety, łańcucha oraz manetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zadziała z tego co wiem przerzutka sram X5 będzie zrzucać po dwa biegi naraz, bo Shimano 9s ma ciąg linki 2:1 a sram 1:1.

 

 

Pytanie próbował ktoś moze sparować kasetę linkglide 11s z manetka np shimano m5100 11s albo inna kompatybilna niby tylko z systemem hyperglide? Szerokość kasety linkglide 11s jest podobno niemal identyczna jak szerokość kasety 11s hyperglide, więc powinno to dzialac całkiem dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie znalazłem odpowiedzi więc pytam .Czy ktoś próbował połączyć manetki grx 600 w konfiguracji 1-11 z przerzutką grx 822 sgs zamiast np. Grx 812.Cz będzie to normalnie chodziło z kasetą 11 rzędową 11-42 lub więcej .Wiem z praktyki że 812 ogarnia 11-46 i zastanawiam się czy przy ewentualnej wymianie nie warto by wymienić już na grx 822.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie, mam Marin DSX 3 z tego roku, tam jest fabrycznie przerzutka SRAM Apex 1, 12-Speed , kaseta 10-52T, od nowości mam problem żeby to dobrze ustawić. Czy da się ją zmienić na Sram GX? Trafiła się w dobrej cenie, z tego co widzę musiałbym skrócić trochę pancerz od linki, poza tym wydaje się że będzie pasować. Pytanie czy będzie działać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry. Mam zamiar kupić koła dt swiss g1800 z piastami DT Swiss 370 zdjete z Krosna eskera 2.0 RS Aktualnie jest na nich zalożona kaseta 12 rzędowa Sram PG 1231 xplr o rozpiętości 11-44. Czy na taki bębenek założę kasetę 10 rzędowa shimano z ew. podkładka?. Jak dobrze doczytałem to kaseta Sram wchodzi na standardowy bębenek Shimano 10-11hg road ale wolę potwierdzić czy dobrze myślę.:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poza sl-m4000 jest jeszcze na rynku coś wartego uwagi do napędu 9-rzędowego Siemano? Nie interesują mnie używane manetki, tylko takie, które można dostać w sklepie.

W rowerze mam zmieniarkę szosową Sora, ale cena za dedykowane do niej cyngle, to jest jakiś ponury żart.

Edytowane przez Roballinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, szukałem i nie znalazłem.

Wymieniam w rowerze praktycznie wszystko i szukam przerzutek na przód i tył.

Z przodu mam coś takiego: Mechanizm korbowy Shimano FC-TY301 48/38/28. Do tej pory linka była prowadzona dołem, średnica obejmy 34,8.

Z tyłu mam coś takiego: Kaseta Shimano Alivio 8rz CS-HG51 11-30T.

Między nimi: Łańcuch Shimano 6/7/8rz CN-HG71 116 ogniw.

I już się pogubiłem co kupić na przód i tył. Doradzicie coś?

Edytowane przez NeverLie2Me
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...