Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Czy na koło szosowe (piasty formuli na maszynach ale niestety modelu sobie nie przypomnę) na którym obecnie jest założona 8-mio rzędowa szosowa kaseta, założę bez problemu 10-cio rzędową kasetę mtb (np xt-ka 11-34)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy kaseta Shimano 10s będzie kompatybilna z manetka sram nx gripshift 11s (oczywiście jeśli ograbiczymy śruba jedno skrajne przełożenie)

Ciąg linki jest ten sam?

Chcę koniecznie manetkę gripshift, z kaseta o jak najmniejszej liczbie przełożeń, dałbym i kasetę 9s ale ciąg linki jest tam już całkiem inny z tego co wiem 2:1 zamiast 1:1 jak jest w dynasys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Roballinho napisał:

Nie bardzo rozumiem, do czego zmierza Twoja odpowiedź.

chce mieć sprzęgło bo mi potrafi łańcuch rysować rower

Mam manetke alivio 9 i kasetę 9 rzędowa.Jest do tego tylna przerzutka 9  z sprzęgłem?

3 godziny temu, Roballinho napisał:

Dałem ci rozwiązanie

wymienić wsztstko moge sobie sam

3 godziny temu, Roballinho napisał:

Najprawdopodobniej możesz dać kazdy inny model shimano 10s ze sprzęgłem

najprawdopodobniej nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzutka i manetka Shimano XT m8100 12s

Kaseta sram 12s 10-50

Nie da się wyregulować przerzutki, górna część kasety przerzuca dobrze, dolna część od 8 w dół ma problem z zrzucaniem niżej. Próbowałem wszystkiego (regulowalem odległość górnego kółka od kasety, skracałem łańcuch, wymienialem pancerz i linkę ponownie, przesuwałem linie łańcucha), podmienilem również przerzutka do testu na sram gx i działa tak samo źle. 

Problemem jest tutaj manetka xt m8100?

Kasety sram 12s i Shimano 12s mają inne odległości zębatek od siebie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch Shimano m6100 (jak założyłem przez przypadek na odwrót to działało tak samo słabo), już doczytałem że kaseta Shimano 12s ma minimalnie inne dystanse między koronkami niż kaseta sram 12s więc sprawdzę jeszcze z manetka sram 12s.

Zrobiłem takie połączenie bo w innym rowerze zakładałem kasetę Shimano 11s i manetkę gripshift sram nx 11s i działało w miarę dobrze, być może przy 12s już się tak nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy klamkomanetka grx 400- 10rz.  będzie poprawnie obsługiwać przerzutkę tylną grx812-11rz. W opisie przerzutek mtb nieraz widziałem informacje, że jest przeznaczona do grup 10/11. I teraz pytanie jak jest tutaj, czy cały ruch, ciag przerzutki wynika jedynie z zakresu w klamkomanetce i to będzie działać, czy są jeszcze inne rzeczy o których nie wiem i takie połączenie nie zadziała? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, od roku korzystam z roweru Kross esker 4.0 KRX, a dokładniej ten https://kross.eu/pl/rowery/gravel/esker-4-0-krx-zielony-czarny-polysk?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwjqWzBhAqEiwAQmtgT21UATQuarUYpjDW8VxiNWkWXpafOe6P6IiUXycw6wtQ2sE0a0ZBrhoCL0AQAvD_BwE

 

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć ani kasety, ani zębatek z przodu, o kółkach przerzutki nie wspominając. Moglibyście doradzić mi jakie podzespoły pasowałyby pod dana przerzutkę, bębenek, korbę? Wolałbym nie wymieniać całego napędu, a jeśli już bym musiał to co polecacie w rozsądnych pieniądzach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest kaseta 10-rzędowa 11-32T a takich kaset pełno na rynku - to nie musi być akurat te chińskie ltwoo czy inny microshift brandowany logo Krossa jako KRX. Możesz dać np. Shimano cs-hg500 albo Microshifta r10 cs-h100.

Cytat

Korba się nie zużyła tylko zębatki 

Ale napisałeś:

Cytat

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć ani kasety, ani zębatek z przodu

Czy pisząc "zębatek z przodu" nie miałeś na myśli blatów korby?

Tak jak z kasetą nie potrzebujesz tego rpl-521 czy coś tam. Zmierz rozstaw śrub czyli PCD (albo BCD, tak jest na AliExpress), pewnie jest 110 niesymetryczne i poszukaj takich na Ali albo coś od Shimano, np. od Tiagry 4700 czy Sory 3000. Swoją drogą to dziwne, że tarcze korby zużyły się tak szybko jak kaseta, są one z grubszej stali i przeważnie przeżywają kilka kaset. Łańcuch też jakiś 10-rzędowy weź, np. KMC X10 - tylko kupuj w jakimś sprawdzonym sklepie bo na Allegro jest dużo podróbek

Edit. Kółka przerzutki też mogą być np. Shimano - policz tylko ilość zębów i średnicę

Edytowane przez Greg1
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiłem szosę na osprzecie Campagnolo Veloce 2x10. Jako że kondycji brak, to kombinuję nad przełożeniami i przy okazji nad pozycją. Obecnie mam 50/34x13/29, mam też kola od starszej kolarki na Shimanowski bembenek 8-10rz. Nie chciał bym ruszać korby. Rozwiazanie jakie chodzi mi po głowie to: korbę i blaty zostawić z Campy, koła podmienić, wstawić kasetę XT CS-M771, łańcuch CN-HG95 albo coś od KMC, do tego przerzutka RD M786 lub ta bez sprzęgła na najdłuższym wózku i manetki xt/slx 3x10 no i na koniec klamki hamulcowe albo stare lx-y albo coś z nowszych szosowych na prostą kierownicę.

Pierwsze pytanie: czy wszystkie lewe manetki Shimano slx/xt 3x10 mozna przestawić na 2x10?

Drugie: czy to będzie działać? 

Trzecie: jak doborze to będzie działać?

Czwarte: czy jest inny, lepszy, tańszy sposób żeby osiągnąć przełożenie na zebatkach 1:1 lub lżejsze?

Edytowane przez Byderobo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XT 3x10 można przełączać 2/3. W niższych modelach nie pamiętam. W każdym razie większego znaczenia to nie ma. Dobrze wyregulowana przerzutka ograniczy manetkę.

Jeśli praktycznie zrobisz z tego napęd mtb to będzie działać - tak dobrze jak XT. 

BTW: przerzutka XT 10rz bez sprzęgła to M781.

IMHO mniej ingerencji i taniej gdybyś tymczasowo zmienił przód np. na GRX 46/30. Po odbudowaniu kondycji wróciłbyś do obecnego a korbę GRX opchnął.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"IMHO mniej ingerencji i taniej gdybyś tymczasowo zmienił przód np. na GRX 46/30. Po odbudowaniu kondycji wróciłbyś do obecnego a korbę GRX opchnął" - obsłuży to przerzutka od Veloce? Łańcuch od Campagnolo nie zgłosi pretensji? ;) Trzeba by go skrócić? Czy kupić nowy i przy powrocie założyć obecny? Łańcuchy KMC i Shimano latają po kasecie Campa czy w tym przypadku lepszy łańcuch od Włochów?

I w sumie czemu konkretnie GRX? Korby mtb poza oczywistyą kolizją estetyczną będą z jakiegoś innego powodu nieteges?

A może istnieją mniejsze blaty do Campy? (Szukam ale nie znajduję)

A może używaną korbę typu 105 i do tego blaty GRX? Rozstaw śrub jest ten sam, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...