Skocz do zawartości

[kaseta] Sprzęt do zdjęcia kasety


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
czy takim zestawem ściągnę kasetę shimano hg?

Nie.

Potrzebujesz takiego klucza: http://allegro.pl/klucz-do-kaset-shimano-hg-bike-hand-yc-126-i6064011553.html

Ten podany przez Ciebie jest do suportu. Tytuł ogłoszenia wprowadza w błąd, ale w treści już znalazłbyś odpowiedź.;) Trochę samodzielności!

Bacik może być, chociaż ten od BikeHand jest bardzo "plastyczny" i potrafi się wyginać przy mocno skręconej kasecie.

 

 

Co z bębenkiem? Chciałbym go wymienić potrzebuję jeszcze jakiś dodatkowy klucz?

Zależy, jaką masz piastę. W większości są zbudowane podobnie, ale możesz mieć coś super-hiper-pro, albo odwrotnie - jakiś bardziew za parę złotych. Poszukaj na YT filmów - wszystko jest tam ładnie pokazane, łącznie z niezbędnymi narzędziami.:)

Swoją drogą - skoro nie wiesz, jak wybrać odpowiednie narzędzia, chcesz zabierać się za serwis bębenka? Cóż...pozostaje mi życzyć powodzenia! :teehee:

Napisano

Swoją drogą - skoro nie wiesz, jak wybrać odpowiednie narzędzia, chcesz zabierać się za serwis bębenka? Cóż...pozostaje mi życzyć powodzenia! :teehee:

 

 

Właśnie tytuł wprowadzał mnie w błąd, dzięki za linki.

 

W rodzinie mamy 4 rowery do serwisowania, jak najwięcej chciałbym robić samemu. Swoją przygodę zacznę od ściągnięcia/wymiany kasety... 

... a potem zobaczymy gdzie polegnę :)

 

pozdrawiam

Napisano

To był żart. Mam specyficzne poczucie humoru. :)

Oczywiście życzę Ci powodzenia i sukcesów serwisowych (oraz oczywiście porażek, bo to z nich wyciąga się wnioski i w przyszłości nie popełnia tych samych błędów). Jak to mówią "Nie od razu Rzym zbudowano".

Ja również wszystkiego uczyłem się sam, a teraz serwis odwiedzam tylko na centrowanie kół. ;)

Napisano
Jak chcesz - możesz kupić klucz opisany w artykule. Możesz go też zrobić samemu.

U mnie bieżnia jest tak dokręcona , że bez dedykowanego klucze jej nie ruszę , może tak być w sporej części piast joytecha na przykład.

 

 

 

Ja również wszystkiego uczyłem się sam, a teraz serwis odwiedzam tylko na centrowanie kół.  ;)

Czyli sam nie jestem :D

Napisano

na wsElki wypadek wd40 w zasięgu ręki jakby kaseta była dopytowan prze zjakiegoś siłacza

co do batu i klucza to warto stawiać na długie; ja mam takie amatorskie i się czasem muszę nieźle zrypać zanim kasetę ruszę

Napisano

U mnie bieżnia jest tak dokręcona , że bez dedykowanego klucze jej nie ruszę , może tak być w sporej części piast joytecha na przykład.

 

W większości nowych Formula też jest tak samo, w Quando też poległem. Ale odkąd poczytałem Parktoola na ten temat to moja opinia jest taka:

a) bębenek serwisuje się prewencyjnie co roku, a nie wtedy jak już nie działa

B)  rozkręcanie bębenka wcale nie jest potrzebne do serwisu, o ile robi się to zgodnie z pkt. a oraz instrukcją Parktoola, a do środka po prostu Rohloff (chyba, że ktoś lubi głośne bo Rohoff wycisza konkretnie, mimo iż w płynie, oczywiście do zewnętrznych kulek i taj jest dostęp po wyjęciu uszczelki - stosuje na nie oryginalny smar Shimano do bębenków i wolnobiegów)

c) najgorsze co można zrobić to wykrzywić uszczelnienie kulek piasty. Co z tego, że bębenek śmiga, skoro w kulkach piasty wiecznie woda i brud a one są 10x częściej używane i obciążone niż kulki w bębenku.

 

A najważniejsze - kol. Bast84 pisał o WYMIANIE bębenka a nie o serwisie. (do TheJW)

-----------------------

Czyli sam nie jestem :D

 

A ja już nawet centruje sam :-)

 

Napisano

Dzisiaj ściągnąłem kasetę, czy dobrze wnioskuję że mam bębenek zintegrowany z piastą? 9bdf20b6700832842b8e62f6792844e2.jpgcfe15dd1a113c310d9d7aa92cd6cf85e.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Napisano

Skąd taka myśl? Od strony tarczy jest sruba na imbus głęboko w środku. W przypadku Shimano imbus 10 , joytech 12 mm.

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Napisano

Oczywiście, że masz rację, to jest nierozbieralne. Producent smołą wypełnia całą piastę, skleja bebenek z korpusem i czary modły nie pomogły, nie da się tego wyczyścić i odkręcić. Zasmołowany monolit!!!

 

 

PS. Chryste, co za herezje. Wyczyść ten zylc to się doszukasz miejsca, w które się wkłada klucz do bębenków. Kupny lub samorobny - z płaskownika.

 

Skoro wyciągasz takie wnioski w kwestii bębenka to już widzę jak składasz piastę...

Napisano

Dzięki za odrobinę sarkazmu :) wszystkie filmiki które oglądałem na YT prezentowały demontaż za pomocą imbusa, stąd moje pytanie. Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Napisano

Dzięki za odrobinę sarkazmu :) wszystkie filmiki które oglądałem na YT prezentowały demontaż za pomocą imbusa, stąd moje pytanie. Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

Na bank. Nie myl odkręcenia bębenka od piasty od jego serwisu. Do serwisu się bębenka nie odkręca od piasty, bo i po co? A do wymiany się bębenek odkręca od piasty bo się go wymienia, za to nie trzeba klucza do jego rozkręcenia. QM?

Napisano

Panowie pierwszy indywidualny serwis (jestem rozdziewiczony) , bębenek wymienię na nowy. Ściągnę go jutro, z tego co wczesnej widziałem to odkrecalo się go od strony kasety. Dzięki za informację które mnie nakierunkowaly na dalsze "etapy"

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...